FANTAZJA

Bo FANTAZJA jest od tego…

Teatr „Fantazja” to nasza twórcza przestrzeń.  A powstał w Szkole Podstawowej w Dąbrówce-Stanach. Nie tylko wyzwala energię, ale i sprzyja nauce. W swoich szeregach mamy zawsze bardzo zaangażowanych uczniów z różnych klas. Warto wspomnieć, że pomysły na przedstawiania inspirowane są pomysłowością dzieci, a ostateczny kształt spektakli jest projektem wszystkich uczestników. Grupa teatralna spotkania rozpoczęła w 2002 roku. Nieprzerwanie od tego czasu kieruje nią kreatywna i energiczna Monika Poślada – założycielka. Kobieta-orkiestra: reżyser, choreograf i scenarzysta.

Fantazja swoją nazwę zyskała na jednej z pierwszych prób podczas burzy mózgów. W tamtym czasie często wracając z występów wszyscy śpiewaliśmy: „Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego aby bawić się na całego….”!

Bo nasza Fantazja, niezależnie od składu, jest w grze scenicznej, dekoracji, oprawie muzycznej, reżyserii i grze aktorskiej.

Fantazja, pasja i talent – idą w parze z pracowitością. Grupa ma na swoim koncie wiele zrealizowanych przedstawień. Wystąpiła na wielu przeglądach i festiwalach. W jej dorobku znajdują się liczne dyplomy, statuetki, nagrody pieniężne i rzeczowe. Wszystkie te nagrody dają uczniom i pani reżyser siłę do kolejnych prób, które są bardzo pracochłonne.

Między innymi grupa zdobyła nagrody Grand Prix i liczące się miejsca na festiwalach: w Chodowie, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Ostrołęce, Radomiu, Grodzisku Mazowieckim, Płocku.

Jednak nasz teatr byłby tylko teatrzykiem wystawiającym akademie szkolne, bez owocnej współpracy z rodzicami, panem dyrektorem i wójtem gminy Skórzec. Oni dają nam szanse na rozwój artystyczny, dzięki czemu jesteśmy zawsze gotowi do zdobywania szczytów. I właśnie dzięki nim te szczyty zdobywamy.

 

Skład zespołu:

2017/2018

2016/2017

klasa V: Mikołaj Kołodziejski, Karolina Całka, Patrycja Zarzycka, Dominika Magdziak, Weronika Niedziałek

klasa IV: Damian Magdziak

klasa II: Kinga Włodarczyk, Adam Anusiewicz, Wiktoria Krasuska, Dominik Burchart, Patryk Cis, Patrycja Kotuniak, Amelia Duk

oddział przedszkolny: Kinga Krasuska

gościnnie: Mikołaj Poślada, uczeń VI klasy ze SP nr 10 w Siedlcach.

Od dymów i błysków, czyli jako wsparcie techniczne od efektów świetlnych dołączył nauczyciel wspomagający, Agnieszka Kulik.

20170424_084831

2015/2016

Klasa V: Karolina Całka, Weronika Niedziałek, Patrycja Zarzycka, Katarzyna Jastrzębska, Dominika Magdziak, Krystian Kiełczykowski i Mikołaj Kołodziejski.


DSCF1671