Narodowe czytanie

We wrześniu w całym kraju odbyła się 11. Edycja akcji pod hasłem: ,,Narodowe czytanie”. Nasza szkoła również dołączyła do tego przedsięwzięcia. Tegoroczną lekturą zostały ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Dnia 28.09.22r. uczniowie z klas 5-8 wystąpili przed nauczycielami oraz swoimi koleżankami kolegami. Występ zainaugurowała Zuzanna Pypowska z kl.6, która reprezentowała naszą społeczność w Skórcu podczas gminnego ,,Narodowego Czytania”.  Zaprezentowała ona balladę pt. ,,Rybka”. Po niej wystąpili uczniowie
z kl. 5 z utworem pt. ,,Pani Twardowska”. Następna była kl. 6 z balladą pt. ,,Powrót taty” i kolejno po niej kl. 8 ze ,,Świtezianką” oraz kl.7 utworem pt. ,,Romantyczność”.

Spotkanie było udane. Czas minął bardzo szybko. Mamy nadzieję, że uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat twórczości naszego wieszcza, co zaowocuje na lekcjach j.polskiego,  zwłaszcza że wybrane ballady znajdują się w kanonie lektur szkolnych. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na ,,Narodowe Czytanie” za rok. 

Fotorelacja dostępna na nowej stronie szkoły.
https://spdabrowka-stany.edupage.org/