Wycieczka do stadniny „Zielony Raj” w Siedlcach

Na wycieczkę do stadniny „Zielony Raj” w Siedlcach wyruszyły 29 września 2022r. klasy I-III wraz ze swoimi opiekunkami z okazji Dnia Chłopaka. Dla wielu uczniów wizyta w stadninie była pierwszą okazją aby bliżej poznać te zwierzęta.

Jazda na padoku umożliwiła pierwszy bezpośredni kontakt z końmi. Dostarczyła nie tylko niezapomnianych wrażeń, obcowania z bliska z końmi ale również wprowadziła walory dydaktyczne – dzieci poznały wiadomości o życiu tych pięknych i inteligentnych zwierząt. Strzelanie z łuku do tarczy,  zabawy terenowe z mapą, szukanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali, kolorowanie rysunków z końmi dostarczyły wszystkim wiele radości, zadowolenia i ciekawych przeżyć. Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni dały ogromny upust żywiołowości i energiczności uczniów.

Słodką niespodzianką dla wszystkich były gofry, które wykonały i upiekły chętne dziewczynki. Tym sposobem wyłoniły się nam talenty kulinarne! Wspólne ognisko przy akompaniamencie zagranym przez panią Iwonkę na gitarze, zakończyło pobyt w stadninie „Zielony Raj”…i po takim jedzeniu, jeszcze dzieci nie omieszkały wstąpić do McDonalds na mało co nieco. Ruch na świeżym powietrzu i jesienna pogoda, która nam dopisała, sprawiły ten „wilczy apetyt”.

Dziękujemy pani Katarzynie Lech za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami oraz właścicielowi stadniny panu Zdzisławowi Popowskiemu za bardzo atrakcyjny pobyt. Już dzisiaj wiemy, że jeszcze kiedyś chcemy tam powrócić.

Opiekunowie wycieczki: Agnieszka Rymuza

Agnieszka Długosz

Monika Poślada

Iwona Mazur

Do obejrzenia galerii zdjęć zapraszamy na nową stronę szkoły
https://spdabrowka-stany.edupage.org/