W czwartek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Film ukazał nam, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Dodatkowo przygotowane było już od rana dla chętnych uczniów malowanie twarzy w kropki oraz doklejanie kropek na ubrania. Powstały też piękne prace grupowe, które wiszą na gazetce szkolnej.
Książka „Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie. Powstała zupełnie niespodziewanie piosenka pt.: „Kropka”, której słowa napisały Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypec, a muzykę nasz nauczyciel Pan Dariusz Maros. Wszystkie działania tego dnia zostały uwiecznione za pomocą sprzętu zakupionego z programu #Laboratoria Przyszłości.
Nad działaniami tego dnia czuwały panie: Anna Młynarczyk
Edyta Zadrożna
Renata Pliszka
„Kropka”
słowa: Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypec
Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować.
W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.
Kolorową kropkę w ramki oprawiła.
Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie.
Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.