Akcje charytatywne

Grudzień to miesiąc, który obfitował w naszej w akcje charytatywne na rzecz innych osób:

Aukcja charytatywna

Na przedświąteczną aukcję charytatywną, która miała miejsce w Kłódziu uczniowie z naszej szkoły przygotowali wiele ozdób świątecznych. To był już finał Grand Prix Poznaj Gminę Skórzec. Dochód ze sprzedaży ozdób został przeznaczony na dwóch chłopców, którzy potrzebują rehabilitacji, Filipka z Kłódzia oraz Frania z Dąbrówki -Stany.

W wykonanie i zebranie wytworów świątecznych zaangażowały się panie Iwona Mazur i Monika Poślada.

Rodzice uczniów klasy II postanowili przygotować na aukcję pierniczki, które później dzieci w klasie ozdobiły i zapakowały świątecznie włączając się w pomoc swoim kolegom.

Do tej akcji swój dar przekazali również wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariusza, którzy ozdobili tradycyjne choinki i dołączyli życzenia świąteczne.

Uczniom i ich rodzicom dziękujemy za pomoc i chęć uczestnictwa w tak szczytnym przedsięwzięciu.

Zbiórka na rzecz Domu Dziecka w Kisielanach

RakOut – to nazwa siedleckiego stowarzyszenia kobiet działających na rzecz tych chorujących na raka piersi to właśnie z tym stowarzyszeniem w okresie przedświątecznym nasza szkoła nawiązała współpracę i przeprowadziła zbiórkę artykułów przemysłowych i papierniczych na rzecz Domu Dziecka w Kisielanach.

    Uczniowie chętnie dołączyli do akcji i chociaż okres przedświąteczny wiąże się z dodatkowymi wydatkami to i tak udało nam się przekazać nie małą ilość produktów.
Akcję w szkole koordynowała opiekunka samorządu uczniowskiego pani Anna Młynarczyk.
Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy!