Służka Miłosierdzia Bożego w naszej szkole

Naprzód! Przeżywamy czas miłosierdzia – ciągle brzmi w naszych uszach. Więc ruszyli na przód uczniowie klasy IV, za swoją katechetką Bożeną Biegun. Oj działo się, działo. Uczniowie z szeroko otwartymi ustami i oczami śledzili życie siostry Miłosierdzia Bożego.

 

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu Franciszek przypomniał:

– Jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności!

Natomiast wcześniej w styczniu podczas modlitwy Anioł Pański Franciszek mówił:

– Potrzeba dziś miłosierdzia i istotne jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych sfer społecznych.

W podziękowaniu Panu Bogu za życie, świętość i za pokorę s. Faustyny Kowalskiej uczniowie klasa IV przygotowała i wystawiła 19.04.2016 roku z panią Bożeną, sztukę pt.: „Służka Miłosierdzia Bożego”.

W rolę Pana Jezusa wcielił się Mikołaj Kołodziejski, a odtwórczynią roli S. Faustyny była Karolina Całka.

Pani Bożena stworzyła scenariusz na podstawie Dzienniczka S. Faustyny Kowalskiej. Tam Służka Bożego Miłosierdzia „na gorąco” notowała swoje przeżycia i łaski nadzwyczajne, którymi była obdarowywana przez Pana Jezusa. To Ją, prostą dziewczynę Boski Mistrz wybrał na Swoją Sekretarkę -Sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Miłosierdzia, które nie zna granic i pragnie aby wszyscy ludzie osiągnęli zbawienie.

Dzień wigilijny. Rano podczas Mszy św. czułam bliskość Boga, duch mój bezwiednie zatonął w Bogu. Wtem usłyszałam te słowa: tyś mieszkaniem miłym dla mnie, w tobie odpoczywa Duch Mój.
(Dzienniczek Sługi Bożej S.M. Faustyny Kowalskiej, 24.XII.1934r.)

Mamy nadzieję, że po tak niesamowitym występie postać ta na zawsze zapadnie w pamięć i serca uczniów.