Naprzód! Przeżywamy czas miłosierdzia. KONKURS

– Usłyszenie słowa „miłosierdzie” zmienia wszystko. To najlepsze, co możemy usłyszeć. Odrobina miłosierdzia czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym – powiedział Ojciec Święty Franciszek w 17 marca 2013 r. Ten temat jest mu szczególnie bliski. Nie chcąc być głusi na prośbę papieża Franciszka pani Bożena Biegun, nasza katechetka zorganizowała Konkurs Plastyczny pt.: „Czynię Miłosierdzie” i akademię, by przybliżyć czym to Boże Miłosierdzie jest.

Potrzeba dziś miłosierdzia

Od 8 grudnia 2015r. do 20 listopada 2016r. trwa w Kościele katolickim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego. Zapowiedział go Ojciec Święty Franciszek w trakcie nabożeństwa pokutnego, 13 marca w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

– Drodzy bracia i siostry, często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie Miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia. Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: «Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny» (Łk 6, 3) – powiedział papież

Natomiast 11 stycznia br. podczas modlitwy Anioł Pański Franciszek mówił:

– Potrzeba dziś miłosierdzia i istotne jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych sfer społecznych. Naprzód! Przeżywamy czas miłosierdzia, to jest właśnie czas miłosierdzia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 04.04.2016 roku.

Po obejrzeniu wszystkich prac, komisja postanowiła  nie wyróżniać żadnej z prac. Wszyscy uczniowie spisali się wspaniale. Z tego powodu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i uścisk dłoni przewodniczącej.

Skład Jury:

przewodniczący: Bożena Biegun
członkowie: Monika Poślada
Anna Młynarczyk

Lista wyróżnionych uczniów:
1. Lidia Kołodziejska kl. „O”
2. Kinga Włodarczyk kl. I
3. Maciej Sokołowski kl. I
4. Dominik Burchart kl. I
5. Grzegorz Sokołowski kl. I
6. Adam Anusiewicz kl. I
7. Patryk Cis kl. I
8. Gabriel Kępkowicz kl. I
9. Weronika Niedziałek kl.IV
10. Aleksandra Śledź kl. V