Home » Uncategorized » Znamy swoje prawa

Znamy swoje prawa

Co roku na Konferencji dotyczącej Praw Dziecka w Grali-Dąbrowiźnie spotyka się wiele grup artystycznych by zaprezentować i przybliżyć widzom ten ważny temat. To już VI Konferencja!

Kilka praw dotyczących dzieci ujął w swym przedstawieniu pt. „Wiedzę mam, prawa dziecka znam” nasz szkolny teatr Fantazja pod kierunkiem pani Moniki Poślady i przy pomocy pani Agnieszki Skorupko – Żebrowskiej. Ukazane zostały w spektaklu prawa: do zabawy, nauki, rozwijania zainteresowań i talentów, świadczeń medycznych, miłości rodzicielskiej. Przedstawione sceny przy doborze odpowiednich utworów muzycznych, spowodowały chwile zastanowienia i refleksji nad podjętym tematem. Poczęstunek umilił pobyt, a wymienione doświadczenia między grupami artystycznymi skłoniły do przemyśleń oraz dalszej twórczej pracy.

Teatr Fantazja zaprezentował również ten sam spektakl widzom naszej szkoły.