Festiwale teatralne grupy FANTAZJA

Grupa teatralna Fantazja w tym roku przygotowała spektakl pt. „Mąka”. Czy z tej mąki będzie chleb? Spektakl ten to w pewnym rodzaju próba odpowiedzi na to pytanie. Jakie marzenia drzemią w młodych ludziach by stać się w przyszłości kimś wyjątkowym? … A o tym zdecyduje los lub mozolna praca czy talent.

Z tym przedstawieniem teatr Fantazja wyruszył na XIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej do Mrozów. Aby się tam dostać, należało przesłać płytę z nagraniem fragmentu spektaklu. Grupa pokonała I etap, a w finale zmierzyła się z kilkoma spektaklami w swojej kategorii. Jury w składzie: Magdalena Pieczyńska, Maciej Gąsiorek, Mirosław Kulesza, Adam Tkaczyk, Grzegorz Tomaszewski przyznali młodym aktorom III miejsce za grę sceniczną.

Wygrane uskrzydlają dzieci do dalszego działania. Już dzisiaj mamy pomysły, jaki spektakl chcemy pokazać widzom za rok.

26 maja w Mrozach na podsumowaniu dokonań Kulturomaniaka można było obejrzeć koncert Pawła Izdebskiego i Kasi Mazurkiewicz, podziwiać występy laureatów, uczestniczyć w rozdaniu nagród i dyplomów. Fantazja otrzymała dyplom i karty podarunkowe do zrealizowania w empiku.