Archive for Luty, 2020

Korzystania z Internetu można nauczyć się w każdym wieku

środa, 19 lutego, 2020

                    W czasie wolnym podczas ferii zimowych wolontariusze ze  Szkolnego Koła Wolontariusza pomagali seniorom poznawać tajniki pracy na komputerze. Zajęcia odbyły się 18 – 19 lutego 2020 r. w naszej szkole. Uczestniczki zajęć uczyły się obsługiwania przeglądarki internetowej, wyszukiwania potrzebnych informacji                     i poznawały edytor tekstu. Młodzi wolontariusze chętnie pomagali seniorkom. Wykazali się empatią i podeszli                do zadania bardzo odpowiedzialnie. Byli cierpliwi i pomocni, co wpłynęło na bardzo dobrą atmosferę zajęć.           Panie chętnie zadawały pytania i bez skrępowania prosiły o pomoc.  Mimo różnicy pokoleń  nie było trudności                 w komunikowaniu się, wręcz przeciwnie, pełne porozumienie.                                                                                                                                      Zachęcamy do poświęcenia czasu swoim bliskim, naprawdę warto.

Opieka stomatologiczna

wtorek, 11 lutego, 2020
Szanowni Państwo!
Wypełniając ustawowy obowiązek wynikający z art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019r. poz. 1078), z uwagi na brak gabinetów stomatologicznych w szkołach gmina Skórzec zawarła porozumienie  w celu udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” z siedzibą w Dąbrówce – Ług, ul. Garwolińska 2, 08-114 Skórzec.
Porozumienie w sprawie opieki stomatologicznej

Zimowe szaleństwa na lodzie

niedziela, 9 lutego, 2020

Uczniowie ze szkoły w Dąbrówce-Stany, z klas od IV do VIII z niecierpliwością czekali na dzień 7 lutego. Ta data oznaczała długo oczekiwany wyjazd na lodowisko do Siedlec pod opieką p. Dyrektora B. Kukli, p. W. Wojewódzkiego i p. A. Skorupki-Żebrowskiej. Wszyscy uczestnicy zjedli obiad w szkole i przed godziną 13 wyruszyli busem do celu, zapoznając się także z zasadami bezpiecznego korzystania ze sztucznego lodowiska- regulaminem lodowiska Ośrodka Sportu przy ul Prusa 6.

Pobyt na lodowisku okazał się wspaniałą inicjatywą na aktywne spędzanie czasu wolnego, doskonalenie swoich umiejętności oraz dostarczenie dużej porcji pozytywnych wrażeń. Wszyscy śmiało poruszali się po tafli lodowej, jednym zdarzały się niegroźne upadki, ale  po chwili żwawo i pewni siebie wstawali na nogi, gotowi czynić postępy w jeździe na lodzie. A w tym wszystkim uczniów wspierał i udzielał instruktażu p. W. Wojewódzki.

1,5 godziny spędzone na lodzie, to niesamowita zabawa i mimo braku śniegu wszyscy choć na chwilę mogli poczuć, że jest prawdziwa zima oraz cieszyć się atrakcyjnie rozpoczętym początkiem ferii zimowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu

niedziela, 9 lutego, 2020

1250x720

         Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Jak walczyć skutecznie z hejtem?

Na te i na inne pytania odpowiadaliśmy podczas pikniku edukacyjnego w Dniu Bezpiecznego Internetu, który w naszej szkole obchodziliśmy 5 lutego, czyli tuż przed feriami.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

niedziela, 2 lutego, 2020

img003 (1) img004 (1) img005

Bal karnawały

niedziela, 2 lutego, 2020