Archive for Grudzień, 2019

Hej kolęda, kolęda…

sobota, 21 grudnia, 2019

20 grudnia 2019 roku  odbył się w naszej szkole koncert kolęd i piosenek świątecznych. Wszyscy poczuliśmy odrobinę świątecznej magii. Uczniowie każdej klasy przygotowali wyjątkowy występ.                                                                                Gościliśmy na koncercie Panie z KGW w Dąbrówce-Stany.

Zwyczaje świąt Bożego Narodzenia

sobota, 21 grudnia, 2019

Biały obrus, opłatek, strojenie choinki a dawniej, jadanie kisielu owsianego, mycie się misce dotykając złotych lub srebrnych monet, smarowanie zębów czosnkiem. Z tymi i wieloma innymi zwyczajami świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 4 – 8 zapoznali nas w trakcie akademii świątecznej przeplatanej pięknymi kolędami i pastorałkami. Na koniec uroczystych wystąpień ksiądz proboszcz poproszony przez młodzież odczytał fragment Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Pana Jezusa.

W uroczystościach wzięli również udział zaproszeni goście: wspomniany wcześniej ksiądz proboszcz Piotr Wojtyła, pani sekretarz gminy Anna Kamińska oraz przewodnicząca rady rodziców pani Marzena Klementowicz.

Rozstrzygnięcie konkursu „Kartka bożonarodzeniowa”

sobota, 21 grudnia, 2019

Wigilie klasowe

sobota, 21 grudnia, 2019

Tradycją w naszej szkole są wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Tego dnia nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając  życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości.

 

W klasie III

W klasie II:

Krew nie straszna

sobota, 21 grudnia, 2019

Rany, krwotoki i urazy oraz pozycja bezpieczna na zajęciach Koła Pierwszej Pomocy.
Odważni uczestnicy, którzy nie boją się krwi z klasy VI. Koło prowadzi pani Urszula Napiórkowska.

Nie taki ze mnie mocarz – profilaktyka uzależnień.

wtorek, 17 grudnia, 2019

5 grudnia uczniowie klas 7  i 8 mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu promującym akcję “Stop dopalaczom”. W trakcie zajęć  edukacyjnych przekazane były uczniom informacje  dotyczące efektów działania dopalaczy i ich składu, zagrożeń jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą. Celem tych zajęć było dostarczenie młodzieży rzetelnej wiedzy na temat konsekwencji używania nowych substancji psychoaktywnych należących do grupy tzw. Dopalaczy, pobudzenie do autorefleksji w obszarze indywidualnych decyzji dotyczących używania tego typu substancji oraz  jak pomóc rozwinąć umiejętności przyjmowania postawy asertywnej w sytuacji kontaktu z substancjami psychoaktywnymi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film, mogli zadawać pytania, pracowali w zespołach odpowiadając na problemowe pytania, takie jak: przyczyny brania dopalaczy, skutki używania dopalaczy, jak nie ulec namowie.

Dzień życzliwości

wtorek, 17 grudnia, 2019

21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, uprzejmość, serdeczność, uśmiech, dobre uczynki i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Pani Renata Pliszka oraz Pani Agnieszka Skorupka-Żebrowska przygotowały gazetki szkolne na temat życzliwości, które powinny motywować do tego, by nasze życie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „Życzliwie, razem, blisko”. Udekorowane zostały drzwi każdej sali lekcyjnej, a uczniowie mieli możliwość napisać pozdrowienia i życzliwe słowa na kolorowych serduszkach, które potem wspólnie ułożyli w łańcuch życzliwości. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy, uczniowie z zainteresowaniem czytali Dekalog Życzliwości i zwroty życzliwości. Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem, że pamiętamy, aby życzliwość była obecna codziennie – nie tylko od święta. Życzymy Wszystkim dużo optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.

 

Mikołajkowo na wycieczce

niedziela, 15 grudnia, 2019

11 grudnia 2019 roku uczniowie klas I i III byli na wycieczce z okazji minionych mikołajek. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły bardzo szybko. Potem obejrzeli film pt. „Śnieżna paczka”, o tym jak Mors planował przyśpieszyć globalne ocieplenie i stopić koło podbiegunowe, w czym próbowała mu przeszkodzić grupa niedoświadczonych bohaterów, na czele z polarnym lisem.  Wszyscy zadowoleni, nieco zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Klasa I i III

Klasa II:

Znamy swoje prawa

niedziela, 8 grudnia, 2019

Co roku na Konferencji dotyczącej Praw Dziecka w Grali-Dąbrowiźnie spotyka się wiele grup artystycznych by zaprezentować i przybliżyć widzom ten ważny temat. To już VI Konferencja!

Kilka praw dotyczących dzieci ujął w swym przedstawieniu pt. „Wiedzę mam, prawa dziecka znam” nasz szkolny teatr Fantazja pod kierunkiem pani Moniki Poślady i przy pomocy pani Agnieszki Skorupko – Żebrowskiej. Ukazane zostały w spektaklu prawa: do zabawy, nauki, rozwijania zainteresowań i talentów, świadczeń medycznych, miłości rodzicielskiej. Przedstawione sceny przy doborze odpowiednich utworów muzycznych, spowodowały chwile zastanowienia i refleksji nad podjętym tematem. Poczęstunek umilił pobyt, a wymienione doświadczenia między grupami artystycznymi skłoniły do przemyśleń oraz dalszej twórczej pracy.

Teatr Fantazja zaprezentował również ten sam spektakl widzom naszej szkoły.

Narodowe czytanie

niedziela, 8 grudnia, 2019