Archive for Październik, 2019

Dzień Edukacji Narodowej

wtorek, 15 października, 2019

W Dniu Edukacji Narodowej mieliśmy okazję obejrzeć Pokaz Mody dla Nauczycieli w wykonaniu uczniów z różnych klas. Przygotowały ją panie Renata Pliszka i Monika Poślada. Moda została zaprezentowana widzom w sposób humorystyczny, co owocowało gromkimi brawami. Prezentację uatrakcyjniła różnorodna muzyka, która nadawała specyfiki i odpowiedniego klimatu każdej kreacji. Swoją obecnością zaszczycili nas pan wójt Jerzy Długosz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Klementowicz oraz proboszcz ks. Andrzej Wojtyła. Dziękujemy wszystkim za uwagę i miły odbiór tego pokazu.

Dzień chłopaka – wycieczkowo

wtorek, 15 października, 2019

W ramach obchodów Dnia Chłopaka 4 października 2019r. klasy I, II, III ze swoimi opiekunkami wyruszyły na wycieczkę do Lublina. Teatr Andersena zaprosił widzów do obejrzenia sztuki teatralnej pt. „Z głową w chmurach”. Niekonwencjonalny musical lalkowy opowiadał o żyrafie, która szukała deszczu. Oryginalny przez to, iż scena znajdowała się w centrum widowni. Żyrafa wzniosła się ponad ziemię, by tam znaleźć życiodajną chmurę. Poruszany problem w spektaklu, dotyka spraw dla człowieka bardzo ważnych. Gwałtowne zmiany klimatu oraz globalne ocieplenie, to sprawy istotne, które powinny być w świadomości małych dzieci. Barwne i zaskakujące przygody żyrafy, gra świateł, animacje lalek i oryginalne stroje kładły akcent na mądrą i świadomą edukację młodych widzów.

Kolejną atrakcją tej wycieczki był udział w interaktywnym pokazie w Regionalnym Muzeum Cebularza. Z udziałem legendarnej Esterki i piekarza Franka, zaprezentowana została dzieciom geneza powstania tego wspaniałego wypieku. Uczniowie poznali legendę i przepis na cebularze. W czasie pokazu wiele dzieci wcieliło się w piekarzy i przyczyniło się do powstania aromatycznych wypieków. Gospodarze muzeum angażowali gości, przez co dzieci miło spędziły czas oraz poszerzyły wiedzę kulinarną przez zabawę. Każdy uczestnik wykonał swojego cebularza. Pobyt w Lublinie zakończył poczęstunek w McDonalds.

 

 

Młodzi głosują… wybory do Samorządu Uczniowskiego

wtorek, 15 października, 2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

wtorek, 15 października, 2019

        4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – międzynarodowa akcja, mająca na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach.

W tym roku „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze znajomością tabliczki mnożenia przy tablicy interaktywnej próbując swoich sił w ściśle wyznaczonym czasie. Wywołało to wiele emocji i doprowadziło do zdrowej konkurencji oraz szczerego dopingowania.

Wszystko odbyło się pod opieką nauczycielki matematyki pani Anny Młynarczyk, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Zainteresowanie zabawą było tak duże, że podobną formę egzaminu powtórzymy za rok.

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

czwartek, 3 października, 2019

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie załączonej informacji wśród uczniów, rodziców, a także nauczycieli. Proszę o wydrukowanie plakatu i zawieszenie w widocznym miejscu w Państwa szkole lub placówce oświatowej. Materiały graficzne mogą Państwo znaleźć również w Strefie dla Zalogowanych SIO.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

Załączniki:

2019.10.01_Infolinia 800080222_MEN

Plakat_Telefon Zaufania 800080222