Archive for Maj, 2019

Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

poniedziałek, 27 maja, 2019

9 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do XXXVI Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed komisją, w której zasiadły Panie:  Monika Poślada,  Małgorzata Bruśniak,  Agnieszka Rymuza i  Bożena Biegun. Każdy uczestnik musiał przedstawić jeden wiersz i fragment prozy.

Do następnego etapu – czyli gminnych eliminacji zakwalifikowały się uczennice:

  1. Lena Guzek – klasa I
  2. Zuzanna Matejczuk – klasa II
  3. Zuzanna Pypowska – klasa II

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów podczas kolejnych etapów konkursu.

sdr

Na etapie gminnym reprezentowały naszą szkołę uczennice: Lena Guzek kl. I, Zuzanna Matejczuk kl. II, Zuzanna Pypowska kl. II.

I miejsce Lena Guzek kl. I

III miejsce Zuzanna Matejczuk kl. II

Uczennice dostały dyplomy i nagrody książkowe.

Kolejny etap powiatowy tego konkursu miał miejsce w Reymontówce w Chlewiskach. Spośród 35 zgłoszonych do recytacji uczniów wybrano 3 miejsca i 6 wyróżnień.

 Lena Guzek kl. I – wyróżnienie

Otrzymała dyplom i nagrodę książkową.

W dniu pełnym wrażeń organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników i opiekunów ciepły posiłek.

Dziękujemy rodzicom dziewczynek za zawiezienie ich na konkurs do Chlewisk oraz za opiekę.

Festiwale teatralne grupy FANTAZJA

poniedziałek, 27 maja, 2019

Grupa teatralna Fantazja w tym roku przygotowała spektakl pt. „Mąka”. Czy z tej mąki będzie chleb? Spektakl ten to w pewnym rodzaju próba odpowiedzi na to pytanie. Jakie marzenia drzemią w młodych ludziach by stać się w przyszłości kimś wyjątkowym? … A o tym zdecyduje los lub mozolna praca czy talent.

Z tym przedstawieniem teatr Fantazja wyruszył na XIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej do Mrozów. Aby się tam dostać, należało przesłać płytę z nagraniem fragmentu spektaklu. Grupa pokonała I etap, a w finale zmierzyła się z kilkoma spektaklami w swojej kategorii. Jury w składzie: Magdalena Pieczyńska, Maciej Gąsiorek, Mirosław Kulesza, Adam Tkaczyk, Grzegorz Tomaszewski przyznali młodym aktorom III miejsce za grę sceniczną.

Wygrane uskrzydlają dzieci do dalszego działania. Już dzisiaj mamy pomysły, jaki spektakl chcemy pokazać widzom za rok.

26 maja w Mrozach na podsumowaniu dokonań Kulturomaniaka można było obejrzeć koncert Pawła Izdebskiego i Kasi Mazurkiewicz, podziwiać występy laureatów, uczestniczyć w rozdaniu nagród i dyplomów. Fantazja otrzymała dyplom i karty podarunkowe do zrealizowania w empiku.

 

Akademia majowa.

poniedziałek, 27 maja, 2019