Archive for Grudzień, 2018

Hej kolęda, kolęda…

niedziela, 30 grudnia, 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach, a nic nie zbliża ludzi tak bardzo, jak wspólne kolędowanie. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej Szkoły śpiewem uczcili narodziny Jezusa. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie kolędę i zaprezentowała ją na forum.

Młody Innowator – konkurs

środa, 19 grudnia, 2018

Plakat

XII edycja Konkursu Młody Innowator

Jasełka 2018

poniedziałek, 17 grudnia, 2018

„O Gwiazdo Betlejemska, zaświeć na niebie mym.

Tak szukam Cię wśród nocy, tęsknię za światłem Twym.

Zaprowadź do stajenki, leży tam Boży Syn.

Bóg –Człowiek z Panny Świętej, dany na okup win…”

 

17 grudnia 2018r., o godz. 12.00, P. Dyr Benon Kukla, zebrani Nauczyciele, Uczniowie, przybyli Goście i Rodzice obejrzeli Jasełka pt.: „Pokłon Króla Eleazara”- w wykonaniu uczniów kl. IV i V należących do Szkolnego Koła Wolontariatu. Nad przebiegiem uroczystości czuwały Panie: Bożena Biegun i Edyta Zadrożna – Opiekunki  Koła.

Przedstawienie miało swoje głębokie przesłanie. Każdy z nas może być Eleazarem, który szuka Boga, szuka Prawdy… Na naszej drodze również może pojawić się wielu ludzi, wiele wydarzeń, które opóźnią naszą wędrówkę ku prawdziwemu Bogu – jednak nie możemy się poddawać, lecz wytrwale podążać za Gwiazdą, która zawsze wskazuje właściwy cel naszego pielgrzymowania.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy zdrowych i pogodnych Świąt. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, a także wielu miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.

Niech w sercach wschodzi Betlejemska Gwiazda i rozświetla swym blaskiem wszystkie Wasze drogi…

Świąteczne wyjazdy…

poniedziałek, 17 grudnia, 2018

Podsumowanie konkursów

poniedziałek, 17 grudnia, 2018

Mikołajki w Warszawie

poniedziałek, 17 grudnia, 2018

Dzień czwartego grudnia 2018 r. klasy I, II i III i kilkoro uczniów starszych klas spędziły w „mikołajkowym” nastroju w Warszawie. Zabawę zaczęliśmy w bajecznie kolorowym miejscu – Rozrywkowym Centrum Hulakula. Kosmiczna sala zabaw dla dzieci, rakiety, latające spodki oraz czteropoziomowe labirynty i wijące się zjeżdżalnie to tylko niektóre atrakcje tego niezwykłego miejsca. Największą jednak przyjemnością w tym centrum były eksperymenty w laboratorium, gdzie przy użyciu kolb, pipetek i innych profesjonalnych urządzeń tworzyliśmy ciągnące się slimy. Radości nie było końca, ponieważ własnoręcznie wyprodukowane „gluty” zabraliśmy do domu.

Niezwykłe emocje towarzyszyły nam w tym dniu również podczas zwiedzania Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W tym niezwykłym miejscu można było podziwiać dzieła sztuki, kolekcję broni i akcesoriów myśliwskich, ale także eksponaty zwierząt leśnych, ptaków oraz egzotyczne trofea.

Ostatnią atrakcją w tym dniu był przepiękny pokaz iluminacji świetlnych w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Tysiące kolorowych światełek ułożonych w cudowne kształty zachwyciły nas wszystkich, tym bardziej, że pokaz oglądaliśmy wieczorem. W tym roku ekspozycja pod nazwą „Muzyczny Ogród Marzeń” łączyła światło i muzykę klasyczną. Niesamowity efekt!!!
Późnym wieczorem wróciliśmy do domów. Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

sobota, 8 grudnia, 2018

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji word

List Minister Edukacji do Rodziców w wersji pdf

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 w wersji word

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 w wersji pdf

Wyjazd do Parku Wodnego

sobota, 8 grudnia, 2018

Pomimo jesiennego chłodu klasa I wyruszyła do Siedlec do parku wodnego. Uczniowie skorzystali z atrakcji basenowych. Po dłuższym pobycie w wodzie należało coś przekąsić. McDonald usatysfakcjonował całą grupę. Dziękujemy pani Marii Walas za sponsorowanie biletów oraz pani Iwonie Rybak za opiekę.

Konferencja Praw Dziecka

sobota, 8 grudnia, 2018

Nasi szkolni artyści z opiekunami panem Dariuszem Marosem I panią Moniką Pośladą wyruszyli do Szkoły Podstawowej w Grali – Dąbrowiźnie, aby tam wystąpić na V Konferencji o Prawach Dziecka. Grupa muzyczna zaprezentowała utwór pt. „Nie dzieli nas nic”, a teatr Fantazja przedstawił inscenizację pantomimiczną pt. „Kochaj mnie, żebym umiała kochać”. Nasi uczniowie obejrzeli wiele ciekawych występów. Mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami, zintegrować się z innymi grupami i uczestniczyć w poczęstunku przygotowanym dla wykonawców. Mile spędzony dzień na długo zapadnie dzieciom w pamięci.