Archive for Listopad, 2018

Rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym

środa, 21 listopada, 2018

W muzeum regionalnym w Siedlcach w ramach obchodów Dni Niepodległej przygotowano uroczystość, na którą zaproszono laureatów nagród i wyróżnień oraz opiekunów w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „100 lat niepodległości – święto radości”. Uczniom wręczono dyplomy,  nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Wszyscy goście mogli obejrzeć wystawę pokonkursową.

Nagrodzeni

Maja Pypowska klasa I

Amelia Kulik klasa I

Bartłomiej Walas klasa I

Julia Rybak klasa I

 

Wyróżnieni

Maja Rybak klasa I

Maja Biernacka klasa I

Marta Dziewulska klasa I

Maja Jastrzębska klasa II

Uroczystość uatrakcyjnił występ wokalny naszej uczennicy Patrycji Kotuniak z klasy IV, która wystąpiła wraz ze szkolnym teatrem Fantazja. Patrycja wykonała piosenkę pt. „Biały krzyż”, a krótka inscenizacja teatralna oddała nastrój piosenki, wprowadziła w chwile zadumy i wspomnień.

Jestem Patriotą

wtorek, 20 listopada, 2018

   PATRIOTA, PATRIOTYZM – to słowa, które w ostatnich dniach na nowo wybrzmiewają w naszym kraju, w różnych tonacjach. W zwykłym, szarym dniu zapomina się o nich. Jednak dzień 11.11.2018r. – to dzień wyjątkowy.  100 – rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Po 123 latach niewoli, wymazania z map, Polska na nowo zaczęła istnieć.

Dziś bycie patriotą, wyraża się w inny sposób, niż dawniej, gdy trzeba było walczyć o Ojczyznę z bronią w ręku, przelewać za nią krew, oddawać życie…

Patriotyzm dziś wyraża się przez uczciwą pracę, szacunek do tego co polskie, bycie dumnym z przynależności do kraju, który ma solidne korzenie.

Dziękując Panu Bogu i przodkom za wolność naszego kraju, P. Monika Poślada i P. Bożena Biegun, zorganizowały w naszej szkole Konkurs Plastyczny, pt: „JESTEM  PATRIOTĄ”

Uczniowie chętnie  zaangażowali się w przygotowanie prac plastycznych, które wyrażały ich sposób interpretacji patriotyzmu.

Spośród 50 prac, Jury wybrało 7 prac i przyznało im równorzędne  I miejsce:

Kl. I – Ada Kępkowicz

Kl. II – Filip Cudny

Kl. III – Natalia Dziewulska

Kl. IV – Dominik Burchart

Kl. VI – Bartosz Krasnodębski

Kl. VII – Katarzyna Jastrzębska

Kl. VIII – Iza Włodarczyk

Dla Niepodległej…

niedziela, 11 listopada, 2018

           Dnia 9 listopada 2018 roku kolorem przewodnim w naszej szkole był  biało-czerwony, ponieważ świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Każdy uczeń i pracownik  miał na sobie galowy strój i przypięty kotylion. Tego dnia punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki „ Mazurka Dąbrowskiego” w łączności z ponad
24 tysiącami szkół biorących udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów klasy III, V i dziewcząt z klasy VIII,  które przeniosły wszystkich w odległe czasy naszej historii i przybliżyły klimat tamtych lat.

Warsztaty z dietetykiem

niedziela, 11 listopada, 2018

 

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice

Warsztaty Teatru Cienia

niedziela, 11 listopada, 2018

W muzeum regionalnym w Siedlcach miało miejsce ciekawe wydarzenie artystyczne a mianowicie warsztaty dla zespołów teatralnych i ich opiekunów w celu zgłębienia tajników i ciekawostek związanych z teatrem cieni. Spotkanie pod hasłem „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MARSZAŁKIEM! O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM W TEATRZE CIENI” poprowadził pan Krzysztof Zemło z Teatru Lalki i Ludzie z Supraśla. Można było podpatrzeć w jaki sposób przedstawić sceny historyczne związane z przebywaniem Józefa Piłsudskiego na naszych terenach. Trudne a zarazem ciekawe zadania znakomicie odegrały różne grupy teatralne. Nasz szkolny teatr Fantazja już zastanawia się jak wpleść elementy teatru cieni do swoich inscenizacji by nabrały one magicznego charakteru.

W tym samym dniu można było zobaczyć jak wykonać ozdoby związane ze Świętem Niepodległości oraz własnoręcznie wykonać kotyliony, kokardki z ozdobami czy bransoletki itp.

Ślubujemy!

środa, 7 listopada, 2018

Ślubowanie klasy I oraz pasowanie dzieci na uczniów okazało się wielkim przeżyciem nie tylko dla samych pierwszoklasistów ale także dla ich rodziców.

Dzieci z klasy I we współudziale teatru Fantazja przygotowały inscenizację pt. „Kosmiczna przygoda”, w jakiej to odegrały role ufoludków, które znalazły się w dziwny sposób na Planecie Edukacji. Aby powrócić z niej do domu musiały wykonać szereg różnych zadań.

Po uroczystości emocje opadły. Potem były zdjęcia, poczęstunek. Ten wyjątkowy dzień dla uczniów kl. I i ich rodzin zapadnie na długo w pamięci.