Dzień chłopaka w naszej szkole

W dniu 20 września 2018r. uczniowie klas I i IV z paniami wychowawczyniami: Moniką Pośladą, Bożeną Biegun, Urszulą Niedziółką przebywali w Stadninie Zielony Raj w Siedlcach. Wyjazd zorganizowany został z okazji Dnia Chłopaka.

20180920_131027  20180920_131127(1)

Obie klasy zintegrowały się w zabawach: strzelaniu z łuku, poszukiwaniu skarbów, biegu na orientację, wyścigach drużyn, przeciąganiu liny itp. Główną atrakcją pobytu była jazda konno i karmienie czworonogów oraz wspólne ognisko.

Wyjazd się udał. Dopisała słoneczna pogoda. Często uczniowie wracają w to magiczne miejsce, ponieważ spotykają tam życzliwych ludzi i wspaniale się bawią.

Dzień Kropki

       Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie.  Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie. Znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Dzwonek zadzwonił… Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie znów przekroczyliśmy mury naszej szkoły, gdzie spotkaliśmy się z koleżankami, kolegami oraz oczywiście nauczycielami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 uatrakcyjnił występ zespołu teatralnego FANTAZJA.

Patrycja Kotuniak uczennica klasy czwartej zaśpiewała piosenkę pt. „Przemiana” w oprawie teatralnej naszego zespołu.

FANTAZJA na dożynkach w Skórcu

W niedzielę, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, zespół teatralny FANTAZJA wraz z solistką Patrycją Kotuniak zaprezentował na dożynkach w Skórcu piosenkę  festiwalową pt. „Przemiana”.

Dziękujemy aktorom za występ prezentujący naszą szkołę i rodzicom za zaangażowanie.