Archive for Czerwiec, 2018

Wakacyjny konkurs fotograficzny dla dzieci

piątek, 22 czerwca, 2018

Szanowni Państwo,

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „POLSKIE ŚLADY W EUROPEJSKICH MIASTACH”. Do wygrania tablet oraz trzy nagrody rzeczowe w ramach wyróżnienia.

Prace konkursowe (zdjęcia uwieczniające polskie ślady w europejskich miastach) w postaci plików zdjęciowych wraz z krótkim opisem (do 20 słów) należy przesyłać do 12 października za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://www.rodm-warszawa.pl/konkursy/polskieslady2018.php.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w załączonym regulaminie, na naszej stronie internetowej oraz portalu Facebook: https://www.facebook.com/RODM.Warszawa/photos/a.1110831038952922.1073741828.1108447709191255/1818106551558697/?type=3&theater .

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Maria Jęda

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

piątek, 22 czerwca, 2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym, a dalszy ciąg uroczystości miał miejsce godzinę później na dolnym korytarzu naszej szkoły. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0 – VII,  rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz gościnnie Pani Anna Kamińska – sekretarz gminy.

Akademię otworzył Hymn Polski uroczyście odśpiewany przez wszystkich obecnych. Następnie miała miejsce inscenizacja przedstawiona przez uczniów klasy trzeciej pod kierunkiem pań Moniki Poślady i Jagody Olszewskiej.

Kolejnym punktem spotkania było uroczyste wręczenie nagród. Pani Anna Kamińska w imieniu Pana Wójta wręczyła nagrody za wysokie wyniki w nauce (powyżej średniej 5,2) oraz osiągnięcia pozaszkolne uczniów a następnie pogratulowała ich rodzicom.

W tym roku Nagrodę Wójta otrzymały:

Aneta Włodarczyk

Karolina Całka

Patrycja Zarzycka

Po Pani sekretarz  Pan dyrektor wręczył nagrody i dyplomy dla uczniów klas I – VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz tym, którzy w całym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia nauki.

Na koniec uroczystości, podsumowane zostały kiermasze szkolne, które zorganizowane były na rzecz niepełnosprawnej Natalki.

Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za współpracę i życzymy odpoczynku,spokojnych i bezpiecznych wakacji…    Do zobaczenia!

List na Zakończenie Roku Szkolnego

piątek, 22 czerwca, 2018

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym

środa, 20 czerwca, 2018

Amelia Kulik z klasy „0” wyruszyła z tatusiem do Siedlec do Nadleśnictwa po dyplom i nagrody rzeczowe. Narysowała ciekawą kolorową pracę, za którą otrzymała II miejsce (w kategorii dzieci 5 i 6 lat). W ciekawy sposób przedstawiła rośliny i zwierzęta leśne.

Opiekun konkursu pani Monika Poślada dokonała selekcji prac spośród wielu i wysłała z tej kategorii tylko trzy oryginalne rysunki zasługujące na uwagę. To już kolejna wygrana tej młodej dziewczynki. Trzymamy kciuki, bo rośnie nam mała artystka.

Opiekun również otrzymał nagrodę rzeczową i podziękowanie. Na koniec roku wszyscy są usatysfakcjonowani. Dziękujemy rodzicom Amelki za zaangażowanie.

Dzień Rodziny w klasie III

wtorek, 19 czerwca, 2018

Rodzice na Dzień Rodziny przywieźli swoje dzieci nad zalew do Siedlec. Złożeniem życzeń i wręczeniem upominków rozpoczęli uczniowie tak uroczysty dzień. Potem były wspólne zabawy i gry. Zjedzona kiełbaska z grilla dodała sił do dalszej zabawy. Rozgrywki w piłkę nożną zintegrowały dzieci z różnych szkół. Gra w siatkówkę – „Rodzice kontra dzieciaki” wszystkim przypadła do gustu. Spacer na plażę, zabawy w piasku, brodzenie w wodzie, karmienie kaczek, zabawy na sprzęcie sportowym i placu zabaw dla dzieci sprawiły, że był to niezapomniany dzień. A na deser… wyśmienita szarlotka upieczona przez jedną z mam. Taki niby zwyczajny wyjazd, a taki stał się niezwykły.

200 lat Diecezji Siedleckiej

piątek, 15 czerwca, 2018

Diecezja

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i pracownicy niepedagogiczni, również włączyli się w Uroczystości Jubileuszowe.

 

Z tej to okazji, w dniu 07.06.2018r.,  P. Bożena Biegun z uczniami kl. VII, wystawiła dwie inscenizacje zaczerpnięte z Opowiadań o dziejach Diecezji Siedleckiej – Ks. Zbigniewa Sobolewskiego:

Ciocia z Rwandy.

Audycja radiowa.

Uroczystościom towarzyszył podniosły nastrój.

Jesteśmy dumni z ludzi, którzy tworzyli i nadal tworzą  naszą Diecezję. Ich gorliwość i poświęcenie sprawiły, że bez lęków możemy wyznawać swoją wiarę i żyć spokojnie w wolnej Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka oddziału przedszkolnego

czwartek, 14 czerwca, 2018

Klasa I i II w Trickolandii

środa, 13 czerwca, 2018

Święto Ludowe w Skórcu – występy teatralne

środa, 13 czerwca, 2018

 

Na Święcie Ludowym w Skórcu na początku czerwca gościnnie zaprezentował swój spektakl muzyczno-ruchowy pt. „Za niebieskimi drzwiami” teatr Fantazja. Aktorzy przed występem chętnie udzielili wywiadu do Katolickiego Radia Podlasie.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy na powietrzu, malowanie twarzy, ściankę wspinaczkową, zjeżdżalnie itp. z których również korzystała grupa teatralna. Występy w tym dniu uatrakcyjnił koncert Krzysztofa Respondka.

Uczniowie za swój występ otrzymali słodkie upominki. To był miły dzień, bogaty w przeżycia i nowe doświadczenia sceniczne.

Dzień Dziecka na wesoło

środa, 6 czerwca, 2018