Archive for Maj, 2018

Na żywo…

piątek, 25 maja, 2018

Czterdziestu uczniów z różnych klas przystąpiło do rysowania na żywo. Dwa szkolne korytarze musiały pomieścić uczestników i ich artykuły do rysowania. Każdy wybrał dogodne miejsce, swobodnie się usadowił i… start!

Konkurs poprowadziły panie: Monika Poślada i Jagoda Olszewska. Zapoznały uczniów z regulaminem konkursu oraz przeczytały tematy do realizacji zadań plastycznych dla poszczególnych grup wiekowych.

Klasa „0” realizowała temat: „Bajkowe stwory”,

klasy I-III „Moje wymarzone urodziny”,

klasy IV – VII „Tajemnicze i niezwykłe…”

Uczniowie tworzyli przez godzinę na formatach A4. Powstało wiele interesujących prac wykonanych dowolnymi technikami plastycznymi.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie, których rysunki były: oryginalne, estetyczne, pomysłowe w kompozycji i kolorystyce.

klasa „0”

 • Amelia Kulik kl. „0”
 • Ada Kępkowicz kl. „0”
 • Maja Biernacka kl. „0”

klasy I-III

 • Patryk Jastrzębski kl. II
 • Aleksandra Chmielewska kl. II
 • Mateusz Biernacki kl. III

klasy IV-VII

 • Karolina Całka kl. VI
 • Iza Włodarczyk kl. VII
 • Adrian Jastrzębski kl. VII

9 uczniów na początku czerwca pojedzie do Strzały i tam weźmie udział w etapie powiatowym plastycznego konkursu „NA ŻYWO”.

Życzymy dalszych sukcesów i niebanalnych pomysłów!

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

poniedziałek, 21 maja, 2018

Do konkursu recytatorskiego na etapie szkolnym zgłosiło się po kilku uczniów z każdej klasy. Zaprezentowali wiersze i prozy.

Do etapu gminnego zakwalifikowało się troje uczniów z klas I-III:

 • Lidia Kołodziejska kl.I (opiekun pani Małgorzata Bruśniak)
 • Amelia Duk kl. III (opiekun pani Monika Poślada)
 • Filip Dąbrowski kl. III (opiekun pani Monika Poślada)

oraz troje uczniów z klas IV-VI:

 • Zuzanna Guzek kl. IV (opiekun pani Edyta Zadrożna)
 • Aneta Włodarczyk kl. IV (opiekun pani Edyta Zadrożna)
 • Mikołaj Kołodziejski kl. VI (opiekun pani Edyta Zadrożna)

… kilka prób i nadszedł czas na recytację w Urzędzie Gminy Skórzec. Nasza szóstka uczniów zaprezentowała wspaniale swoje zdolności interpretacji utworów.

Jury obradowało w składzie: Urszula Napiórkowska

Monika Zalewska

Sławomir Batok

Przyznano następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

I miejsce Amelia Duk kl. III (opiekun pani Monika Poślada)

III miejsce Lidia Kołodziejska kl. I (opiekun pani Małgorzata Bruśniak)

Klasy IV-VI

I miejsce Mikołaj Kołodziejski kl. VI (opiekun pani Edyta Zadrożna)

II miejsce Zuzanna Guzek kl. IV (opiekun pani Edyta Zadrożna)

Otrzymane dyplomy i albumy będą długo przypominały o tej artystycznej przygodzie.

Wszyscy ci uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu recytatorskiego w Chlewiskach.

Powodzenia!

Powiatowy Konkurs Recytatorski – wyniki

To już Chlewiska… i etap powiatowy tego konkursu. W pierwszym dniu wystąpiły uczennice z młodszych klas Lidia Kołodziejska – klasa I (opiekun pani Małgorzata Bruśniak) i Amelia Duk – klasa III (opiekun pani Monika Poślada).

W drugim dniu konkursu wiersze i prozy recytowali uczniowie klas starszych: Zuzanna Guzek – klasa IV (opiekun pani Edyta Zadrożna) oraz Mikołaj Kołodziejski – klasa VI (opiekun pani Edyta Zadrożna).

W każdej kategorii wystąpiło po 32 uczestników. Z tej magicznej czwórki uczniów Amelia Duk  z klasy III otrzymała wyróżnienie. Dostała dyplom i nagrodę rzeczową. Kiedy już opadły emocje nadszedł czas na poczęstunek – kiełbaskę z grilla. W Reymontówce jest tak pięknie, że nie sposób stąd szybko wyjechać. Uczniowie zwiedzili każdy zakątek tego miejsca. Oglądali rzeźby, obrazy, spacerowali po pięknym ogrodzie, parku nad stawami. Pełni wrażeń i emocji wrócili do szkoły.

 

Mazowiecki Festiwal Plastyczny KULTUROMANIAK 2018

poniedziałek, 21 maja, 2018

Do Mrozów wrócił ponownie teatr Fantazja, tym razem aby uczestniczyć w rozdaniu nagród. Oczywiście w tej przygodzie jak zwykle uczestniczyli rodzice. Zawsze pomagają, wspierają, opiekują się, ubierają, malują… i zawsze znajdują czas by być blisko. Początek finałowej gali uatrakcyjnił występ Janusza Szroma. Zaprezentował on polskie piosenki w wykonaniu jazzowym, co bardzo spodobało się publiczności. Następnie wygrane zespoły prezentowały układy taneczne, przedstawienia teatralne, a soliści utwory muzyczne. Wreszcie nadszedł czas by teatr Fantazja odebrał nagrody za I miejsce w Mazowieckim Konkursie Teatralnym. Grupa Fantazja otrzymała dyplom, głośniki oraz gry edukacyjne.

Rozdane zostały również dyplomy i nagrody rzeczowe w kategorii plastyka (praca – plakat). I miejsce w Mazowieckim Konkursie Plastycznym zajął Gabriel Kępkowicz klasa III (opiekun pani Monika Poślada)

III miejsce w Mazowieckim Konkursie Plastycznym zajęła Wiktoria Krasuska klasa III (opiekunki: pani Monika Poślada, pani Jagoda Olszewska)

Komisja artystyczna:

Izabela Staręga – artysta plastyk

Antoni Wróblewski – artysta plastyk

Wojciech Zasadni – rzeźbiarz, autor instalacji i wideo instalacji, performer

Jurorzy docenili w pracy Gabrysia czytelny przekaz, staranne wykonanie, bardzo staranną monochromatyczną kompozycję. Natomiast w plakacie Wiktorii zauważono kolorowe, dziecięce spojrzenie na świat i rozwiniętą wyobraźnię.

Wszyscy są dumni i zadowoleni z osiągnięć artystycznych.

Mazowiecki Festiwal Teatralny KULTUROMANIAK 2018

poniedziałek, 21 maja, 2018

Kulturomaniak – występy teatralne

Na pierwszy etap Mazowieckiego Konkursu Teatralnego pani Monika Poślada przesłała płytę CD z nagraniem fragmentu spektaklu muzyczno-ruchowego pt. „Za niebieskimi drzwiami”… i w ten oto sposób teatr Fantazja zakwalifikowano do etapu drugiego, który był już etapem finałowym.

Uczniowie zawsze w samych superlatywach wypowiadają się o tym konkursie: „Bardzo podoba się nam ten festiwal… scena niewielka. Jest zawsze sympatycznie i kameralnie. Panuje tu miła atmosfera.”

Nie czuje się rywalizacji, a jurorzy zawsze są profesjonalni. W tym roku byli nimi:

Małgorzata Majewska – aktorka

Izabela Stafecka – aktorka

Paweł Rusinowski – aktor, reżyser, scenograf teatralny

Sebastian Stafecki- reżyser, aktor, animator kultury, realizator telewizyjny

Jurorzy docenili symboliczną i plastyczną stronę inscenizacji: „Przedstawienie poruszało w sposób niebanalny ważne problemy społeczne. Na uwagę zasługuje znakomita współpraca młodych aktorów, ich umiejętności w zakresie plastyki ruchu, ruchu scenicznego znacznie wykraczające ponad pozostałe spektakle prezentowane w tej kategorii wiekowej.”

Teatr Fantazja otrzymał zaszczytne I miejsce w KULTUROMANIAKU.

20180517_135519

„Bardzo się cieszymy, bo to nas uwzniośla i daje siły do dalszego działania. Jesteśmy wytrwali w tym co robimy. Wiele prób, wkładanego wysiłku daje pozytywne efekty i jest motywacją do kolejnych projektów.”

W naszej teatralnej przygodzie zawsze towarzyszą nam rodzice i za to chcemy teraz bardzo im podziękować.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

poniedziałek, 21 maja, 2018

To już XXVIII festiwal a my po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wziąć w nim udział. Zobaczyć wykonania i pomysłowość innych oraz sami zaprezentować utwór, który napisała pani Monika Poślada do kompozycji Seweryna Krajewskiego. Utwór pt. „Przemiana” zaśpiewała Patrycja Kotuniak z klasy III. W oprawie plastyczno-ruchowej towarzyszyła jej grupa teatralna „Fantazja” również z klasy III. Pierwsze koty za płoty…i jest NAGRODA KURATORA OŚWIATY za widowiskowy występ młodych artystów. Naszej Patrycji należą się gromkie brawa za odwagę, ruch sceniczny, pomysłowość… Uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Wycieczka do Siedlec

piątek, 18 maja, 2018

W dniu 9.05.2018r.  P. Edyta Zadrożna i P. Bożena Biegun zorganizowały w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”  i 200-lecia Diecezji Siedleckiej, wycieczkę do Siedlec. Jej celem było obejrzenie spektaklu pt.:„Bajkowe Siedlce. Nasza mała Ojczyzna”. Rozbudzenie zainteresowań historią i kulturą własnego regionu, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, zapoznanie dzieci z pracą radiowca i popularyzacja Katolickiego Radia Podlasie – jako nadawcy publicznego, budzenie szacunku do zabytków swego regionu oraz  integracja uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu.

Konkurs Ortograficzny

środa, 9 maja, 2018

Dzień dla Niepodległej

piątek, 4 maja, 2018