Archive for Kwiecień, 2018

Wycieczka do Warszawy

sobota, 7 kwietnia, 2018

13 i 14 marca uczniowie naszej szkoły „odwiedzili” Warszawę. 13 marca uczniowie klas trzeciej, piątej i siódmej, a 14 marca klasy pierwsza, druga, czwarta i szósta. Harmonogram wycieczki był taki sam. Zebraliśmy się przy szkole po godzinie siódmej i o 7.30 wyjechali w trasę. Pierwszym miejscem jaki odwiedziliśmy  było Muzeum Archeologiczne, w którym zobaczyliśmy m.in. naczynia ręcznie wykonane z gliny, broń wykutą z brązu oraz również własnoręcznie zrobioną biżuterię. Wzięliśmy udział w warsztatach, na których poznaliśmy technikę ręcznego lepienia, dzięki której można wykonać naczynie dowolnego, wcześniej zaplanowanego kształtu i sami robiliśmy gliniane naczynia, i z drucików oraz blaszek miedzianych i mosiężnych  wykonywaliśmy ozdoby takie jak: zawieszki, naszyjniki, zausznice, czy szpile.

Kolejną zaplanowaną atrakcją był pobyt na Stadionie Narodowym, gdzie najpierw zwiedziliśmy Wystawę Budowli Klocków LEGO pt.”Wystawa Gigantów”. Podczas wystawy na PGE Narodowym zobaczyliśmy m.in. figury super bohaterów wykonane w skali 1:1. Podziwialiśmy rekonstrukcje Spidermana, Kapitana America, Thora, Iron Mana , oraz hit wystawy – ponad 2,5 metrowego Hulka.  Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postaci, ale również sławni artyści i odkrywcy. Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach i Mikołaj Kopernik zostali wybudowani w naturalnych rozmiarach.  Na wystawie w Warszawie miało miejsce oficjalne odsłonięcie wykonanych w całości z klocków Lego figur  Kamila Grosickiego i Adama Nawałki, a później przeszliśmy trasą pt. „Poczuj się jak VIP”

Dowiedzieliśmy się, dlaczego Stadion Narodowy to jedyne takie miejsce w Polsce! Każdy  miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.  Trasa „Poczuj się jak VIP” obejmowała także najbardziej ekskluzywne miejsca przeznaczone dla ważniejszych gości Narodowego, komentatorów, a także kibiców!

Stadion zrobił na nas duże wrażenie robiliśmy sobie zdjęcia i siedzieliśmy na  miejscach naszych ulubionych piłkarzy. W drodze powrotnej zajechaliśmy jeszcze na posiłek  w restauracji Mc Donald’s. Do szkoły wróciliśmy przed godziną dziewiętnastą. To był udany dzień…