Archive for Styczeń, 2018

Bal karnawałowy w naszej szkole.

czwartek, 25 stycznia, 2018

FERIE ZIMOWE – Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

czwartek, 11 stycznia, 2018

List do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych

Wielka wygrana!

piątek, 5 stycznia, 2018

Międzynarodowy Konkurs Historyczno-Plastyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości.

Wygrana najwyższej rangi skłoniła nas do przemyśleń, że w uczniach naszej szkoły drzemią talenty plastyczne. Niektórzy wiele razy znajdowali się na podium. I tym razem ich rysunki zostały zauważone i docenione przez jurorów spośród ponad 1300 prac z Polski i innych krajów: Litwy, Białorusi, Ukrainy, Grecji, Egiptu, Austrii, Francji, Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Kanady.

Należy także wspomnieć, iż Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, a w skład Komitetu honorowego weszli: Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Anna Zalewska, Adam Glapiński.

W wyjeździe rozdania statuetek, nagród i dyplomów na uroczystą galę do Narodowego Banku Polskiego w Warszawie towarzyszyli rodzice chłopców, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie oraz ich opiekun Monika Poślada.

Oto nasi laureaci:

I miejsce Mateusz Biernacki kl. III

II miejsce Maciej Sokołowski kl. III

Wyróżnienie Dominik Burchart kl. III

Wykonanie ciekawej pracy w Międzynarodowym Konkursie Historyczno – Plastycznym pt. „Wojna polsko – bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” należało do dość trudnego zadania, zwłaszcza że chodziło o przedstawienie wojny, jej brutalności, szczegółów bitew, ukazania przywódców, którzy zasłużyli się dla kraju, oddanie klimatu i nastroju w kolorystyce, kompozycji, technice plastycznej… oryginalności ujęcia tematu batalistycznego.

Uroczystą galę rozpoczęły występy chóru dziecięcego, który zaprezentował widzom kolędy. Następnie były przemowy, podziękowania. Przebieg spotkania artystycznego ubarwiły pokazy multimedialne, zdjęcia z obrad jury. Uczniom wręczono nagrody i dyplomy oraz statuetki i puchary za zajęcie I miejsca. Po części oficjalnej zaproszono uczestników i opiekunów na wystawny poczęstunek. Dziękujemy rodzicom, że towarzyszyli swym dzieciom w takiej przygodzie i przeżyciach, które na długo zapadną w ich pamięci. Dziękujemy również panu dyrektorowi Benonowi Kukli, że mogliśmy być na uroczystym finale i przeżyć niezapomniane i niecodzienne chwile.

Życzymy uczniom dalszych sukcesów!