Archive for Grudzień, 2017

List Rzecznika Praw Dziecka w sprawie używania materiałów pirotechnicznych

piątek, 29 grudnia, 2017

Szanowni Państwo,

pod poniższym linkiem dostępny jest ​List Rzecznika Praw Dziecka w sprawie używania materiałów pirotechnicznych. Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie jego treści:

http://brpd.gov.pl/sites/default/files/list_do_doroslych_swietujacych_nadejscie_nowego_roku_0.pdf

Z poważaniem

Dział Komunikacji Społecznej
Biura Rzecznika Praw Dziecka

Jasełka 2017

czwartek, 21 grudnia, 2017

„Nie było miejsca dla Ciebie

W Betlejem w żadnej gospodzie

I narodziłeś się, Jezu,

W stajni, ubóstwie i chłodzie.

Nie było miejsca, choć zszedłeś

Jako Zbawiciel na ziemię,

By wyrwać z czarta niewoli

Nieszczęsne Adama plemię…”

 

Ta piękna kolęda pragnie przybliżyć nam najradośniejszy okres w Roku Liturgicznym – BOŻE  NARODZENIE.

Radosne świętowanie dla ludzi…, a dla Syna Bożego?  Jezus przychodzi, aby wypełnić obietnicę jaką Bóg dał pierwszym rodzicom: Adamowi i Ewie. Protoewangelia – Pierwsza Radosna Nowina o Zbawieniu, wypełniła się! Ale czy człowiek jest gotowy przyjąć Najcenniejszy Dar – Boga?

21 XII 2017r., o godz. 12.00, uczniowie z Koła Wolontariatu pod kierownictwem Pań: Bożeny Biegun i Edyty Zadrożnej wystawili Jasełka szkolne pt.: „ Wolne miejsce przy stole”.

Tym razem przyjście Chrystusa na świat ukazane zostało w kontekście przygotowań, na tę radosną chwilę. Tyle pracy, obowiązków, drobiazgowego przestrzegania tradycji dotyczących: ilości potraw, sianka pod obrusem, „wolnego miejsca”…

Dla kogo jest przeznaczone to jedno „wolne miejsce” przy stole?:

– dla Boga w naszych rodzinach?

– dla niespodziewanego, choć oczekiwanego gościa?

– a może dla naszego egoizmu, samozadowolenia?

Człowiek, który otwarty jest na Boga w bliźnim, nie przegapi szansy SPOTKANIA z Panem panów i Królem królów.

 

Widzowie i zaproszeni goście, obejrzeli Jasełka z wielkim zainteresowaniem, a następnie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

 

Niech dary, które w dzieje świata wnosi Boże Dziecię – miłość, pokój i radość staną się udziałem każdego z nas, a blask Betlejemskiej Nocy niech rozświetla każdy dzień w nadchodzącym 2018 roku.

Pismo dot. afrykańskiego pomoru świń

czwartek, 21 grudnia, 2017

https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,20841,mpid,4,uid,36fea3a2dda48568,min,0,nd,1,mimetype,application%2Fpdf,/zaB%05cznik%20do%20pisma%20-%20ASF%20ulotka%20informacyjna.pdf?f=zaB%05cznik%20do%20pisma%20-%20ASF%20ulotka%20informacyjna.pdf

Koncert piosenki anglojęzycznej.

środa, 20 grudnia, 2017

Wigilia klasowa

środa, 20 grudnia, 2017

Wigilię klasową z udziałem rodziców rozpoczęli uczniowie przedstawieniem pt. „O Prawach Dziecka”. Potem były życzenia, dzielenie się opłatkiem i prezenty wykonane własnoręcznie dla rodziców. Po wigilijnym poczęstunku nadszedł czas na zabawę. Quiz „Rodzice kontra Dzieciaki” uaktywnił przybyłych gości do rywalizacji i inwencji twórczej w zaproponowanych zadaniach plastycznych, muzycznych, matematycznych, technicznych… Były emocje, żarty a rywalizacja oczywiście fair play. Ale tym razem dzieciaki górą! Pokonały swoich rodziców tylko jednym punktem. Brawo klaso III!

Wigilia Czterech Pokoleń z udziałem naszych uczniów

środa, 20 grudnia, 2017

To już 11 wigilia, która odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu. Oprawę artystyczną do niej przygotowała pani Ewa Masiak z zespołem oraz uczniami z różnych szkół gminnych. Wśród dzieci, które wzięły udział w kolędowaniu były nasze uczennice Patrycja Kotuniak z klasy III i Kinga Tkaczyk z klasy VII. Godnie reprezentowały naszą szkołę na tej uroczystości. Kto miał okazję usłyszeć kolędy w ich wykonaniu ten wie, że zaśpiewały pięknie. Życzymy im sukcesów i jesteśmy dumni, że mamy takie wspaniałe i utalentowane dzieci.

Mikołajki w szkole

środa, 20 grudnia, 2017

Dzień mikołajkowy w klasie III to czas, kiedy uczniowie pragną go spędzić trochę inaczej niż ucząc się. Pomysł przyniesienia różnych, ciekawych gier z domu okazał się trafny.  Dzieci zajęte wspólną zabawą nie spostrzegł,y jak szybko minęły zajęcia. Teraz będzie co wspominać!

Znów ruszyliśmy z pomocą…

wtorek, 12 grudnia, 2017

 

 

Wyjazdy mikołajkowe do Siedlec

wtorek, 5 grudnia, 2017

W tym roku prezentem mikołajkowym dla uczniów klasy III był wyjazd do CKiS w Siedlcach na przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów”. Opowieść tą zaprezentowano widzom w formie baletu do muzyki znanego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Dzieci po obejrzeniu spektaklu uczestniczyły także w zabawach w Sali Zabaw „Maluch”, gdzie dały upust szalonym akrobacjom, skokom na trampolinie, jeździe na byku itp.

Wizyta Strażaków w naszej szkole

wtorek, 5 grudnia, 2017

1 grudnia w naszej szkole zagościli Panowie strażacy, którzy zapoznali nas z zasadami postępowania w przypadku zatrucia tlenkiem węgla, pokazali jak udzielić pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) oraz co zrobić w przypadku złamania kończyn dolnych i górnych.

Panowie zwrócili nam również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw w okresie zimowym i pouczyli jak postępować w przypadku zagrożenia.