Archive for Listopad, 2017

„Różny jest ten świat… „

czwartek, 30 listopada, 2017

15 i 16 listopada br. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli  Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, którzy przeprowadzili zajęcia  z zakresu edukacji włączającej na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Ponad 10% społeczeństwa „dotyka” niepełnosprawność, a my często nie wiemy jak zachować się przy osobach nią dotkniętych. Pan Marek Sołtys i pan Karol Brzegowy przeprowadzili  warsztaty na temat pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Mogliśmy także zobaczyć, w jaki sposób pies – asystent może pomagać osobie niepełnosprawnej, w tej roli prezentował się pies pana Marka – Spajk Wiktor.

GALERIA ZDJĘĆ

Kiermasz charytatywny

czwartek, 30 listopada, 2017

Z A P R O S Z E N I E

Serdecznie zapraszamy

Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Szkoły i Uczniów

na  kiermasz bożonarodzeniowy,

który odbędzie się w dniach 11 – 15 grudnia 2017r.

 w naszej szkole na dolnym korytarzu.

Można będzie nabyć: karty, bombki, stroiki, szopki, choinki, bałwanki, ozdoby świąteczne,
a także słodkie Mikołaje, świąteczne lizaki oraz czekoladowe figurki.

Dla każdego coś dobrego!!! Ceny już od 50 groszy!!!

Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup rikszy

 dla Natalii Pawlak.

Samorząd Uczniowski

we współpracy

ze Szkolnym Kołem Wolontariatu

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

środa, 29 listopada, 2017

Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłamy list Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Poniżej link do strony Kuratorium Oświaty w Warszawie, na której został zamieszczony plik do pobrania z wersją elektroniczną Informatora.

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/informacje-biezace/12068,Mazowiecki-Informator-dla-Rodzicow-i-Opiekunow-Dziecka-z-Niepelnosprawnoscia.html?search=991178343

 

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32

00-024 Warszawa

Światowy Dzień Misia

środa, 29 listopada, 2017

Warsztaty z Dietetykiem

środa, 29 listopada, 2017

Przedstawienie baśni Królowa Śniegu

środa, 29 listopada, 2017

Teatr objazdowy zagościł w naszej szkole kolejny już raz. Uczniowie z klas młodszych 0-III obejrzeli spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Ciekawa scenografia i barwne lalki-kukiełki wprowadziły widza w baśniowy świat wyobraźni.
W inscenizacji położono nacisk na zbudowanie nastroju, zaciekawienie formą i podkreślenie przesłania baśni.

Po zaprezentowaniu przedstawienia dzieci mogły obejrzeć kukiełki z bliska i podpatrzeć w jaki sposób zostały wykonane, mogły nimi manipulować, bawić się. Potem uczestniczyły w sesji zdjęciowej, gdzie tłem były elementy scenografii ze spektaklu.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

środa, 29 listopada, 2017

Internet od jakiegoś czasu stał się dla świata pewnego rodzaju rozrywką, składają się na nie blogi, komunikatory, strony z muzyką i krótkimi filmikami, gry i wiele wiele innych. Ale nie służy tylko do zabawy, dla dużej części ludzkości jest przydatny w pracy, staje się użyteczny kiedy, mamy problem z dodatkową pracą na lekcje itp. Jednak by móc z tego korzystać bezpiecznie, musimy się wystrzegać zagrożeń płynących z sieci. Jest mnóstwo hakerów, którym zależy na tym, aby zniszczyć nasz komputer, ukraść dane z dysków itd.

Coraz częściej na różnych forach internetowych, portalach społecznościowych, blogach mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. hejtu, czy też mowy nienawiści. Ich użytkownicy w Internecie czują się anonimowi i przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa.

Przy wyrażaniu swoich opinii w sieci należy jednak pamiętać, że polski kodeks karny zabrania publicznego propagowania ustroju totalitarnego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy też wyznaniowych, a także pomawiania lub znieważania innych osób.

 

Podstawa prawna:

http://www.infor.pl/akt-prawny/1133778,ustawa-kodeks-karny.html

Zaelektryzowani w naszej szkole.

środa, 29 listopada, 2017

Bezpieczni na drodze – spotkanie z Policjantem

środa, 29 listopada, 2017

23 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z  policjantem z  Komendy Miejskiej w Siedlcach      na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu oraz zadawali bardzo dużo pytań.

Czytam, bo warto! Powiatowy konkurs teatralny.

środa, 29 listopada, 2017

Pod koniec listopada Teatr Fantazja (Klaudia Masiak, Patrycja Zarzycka, Katarzyna Jastrzębska, Dominika Magdziak, Karolina Całka, Weronika Niedziałek, Oliwia Miazga, Mikołaj Kołodziejski, Krystian Kiełczykowski) wziął udział w Powiatowym Konkursie Teatralnym pod hasłem: „Czytam, bo warto!”. Występy miały miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach.

Nasz teatr przygotował spektakl pod kierunkiem pani Moniki Poślady pt. „Korzyści z czytania”. Konkurs odbył się w ramach projektu „Pociąg do literatury”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Uczniowie z klasy VI przedstawili krótką historię o Teresce, która nie chciała czytać książek. Jednak dziwny przypadek sprawił, że polubiła czytanie i zrozumiała jak wielkie korzyści ono przynosi.

Za ten spektakl Teatr Fantazja otrzymał I miejsce w konkursie. Jurorzy teatralni przyznali grupie dyplom, statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci kopiarko-drukarki. Wszyscy się cieszą: uczniowie, ich rodzice i my opiekunowie.

Dziękujemy Fantazji za występy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.