Archive for Czerwiec, 2017

Wniosek o przyjęcie do świetlicy szkolnej.

piątek, 30 czerwca, 2017

Wniosek o przyjęcie do świetlicy szkolnej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

piątek, 23 czerwca, 2017

Wszyscy uśmiechnięci i w strojach galowych… a to wszystko dlatego, że właśnie nadszedł czas, kiedy kończymy dobrze wykonaną pracę i zbliża się czas odpoczynku czyli wakacje.

Zakończenie roku 2016-17 049

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy na korytarzu szkolnym. Obejrzeliśmy uroczystą akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Kluczek i pana Dariusza Marosa.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego mieliśmy zaszczyt gościć pana Tomasza Dąbrowskiego – wiceprzewodniczącego Rady Gminy Skórzec oraz naszych kochanych rodziców. W imieniu pana Wójta wręczył nagrodę dla uczennicy, która uzyskała średnią ocen 5,2 – Izie Włodarczyk oraz jej rodzicom list gratulacyjny.

Następnie pan Dyrektor wyróżnił najlepszych uczniów z poszczególnych klas:

Spotkanie zakończyliśmy w klasach, gdzie po raz ostatni przed wakacjami spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami.

Pierwsze nagrody zostały rozdane…

czwartek, 22 czerwca, 2017

22 czerwca – dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego, została podsumowana działalność uczniów naszej szkoły a najlepsi i najbardziej wytrwali zostali nagrodzeni. Nagrody i dyplomy rozdane zostały z wielu kategorii:

  • Konkursy z języka agnielskiego
  • Konkursy plastyczne
  • Konkursy czytelnicze
  • Konkurs „Bank sukcesów”
  • Konkurs muzyczny

Wyróżnieni zostali najbardziej wytrwali uczniowie, czyli Ci którzy mieli 100% frekwencję obecności:

Zakończenie roku 2016-17 048

Uczestnicy teatru FANTAZJA:

Zakończenie roku 2016-17 013

Grupa wokalna „Okarynki”:

Zakończenie roku 2016-17 045

Wyróżniony został również Dyżurny Szkolny:

Zakończenie roku 2016-17 037

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Trzecie miejsce w konkursie wokalno-przyrodniczym

czwartek, 22 czerwca, 2017

Talent tej dziewczyny najpierw dostrzegła jej wychowawczyni, Monika Poślada. Później wszyscy w szkole również mieli okazję docenić jej głos i prezentację. Wreszcie nadszedł czas na pierwszy konkurs pozaszkolny… Można powiedzieć, że pierwsze koty, za płoty i pierwszy sukces!

A wszystko zaczęło się nagle i szybko. Krótka informacja o planowanym konkursie wokalnym, klasowy casting. Bardzo szybki proces pisania tekstu piosenki i szukania odpowiedniej linii melodycznej. No i jeszcze nie gotowe! A próby i strój, pierwsze występy dla swojej publiczności w szkole? Bo przecież to takie ważne…. Pani Agnieszka Kulik cierpliwie i mozolnie ustawiała sprzęt nagłaśniający na korytarzu i pilnowała uczenia się tekstu i melodii razem z wychowawczynią.

I przyszedł dzień wyjazdu aby się zaprezentować. Emocje, stres, wiele wrażeń… ale grunt to wierzyć w siebie. Wreszcie wygrana! Trzecie miejsce w konkursie wokalno-przyrodniczym pt. „Eko piosenka” w kategorii klas I-III to wspaniały wynik jak na pierwszy raz.

A tak opisuje to wydarzenie nasza mała wokalistka:

„Najpierw był casting. Pani Monika wybrała mnie. No i wzięliśmy się do roboty. Z paniami Moniką i Agnieszką uczyłyśmy się przez dwa tygodnie. Dużo czasu trenowałam też w domu. Wreszcie pojechałam do Reymontówki. Zrobiłam sobie zdjęcie z figurką Reymonta. Kiedy przyszła pora na mnie, zrobiłam swoje. A gdy było po wszystkim jury wybierało miejsca. Okazało się, że dostałam trzecie! Dostałam aparat. To był fantastyczny dzień.”

Przygoda wokalna dla uczennicy klasy II – Patrycji Kotuniak dopiero się rozpoczęła. Z ochotą będziemy obserwować rozwój talentu naszej uczennicy. Gratulujemy.

Finał konkursu recytatorskiego im. Makuszyńskiego

czwartek, 22 czerwca, 2017

Pisaliśmy już o tej dziewczynie nie raz. Amelka Duk dzielnie reprezentowała nas w konkursie recytatorskim. A oto jak ten konkurs opisała sama laureatka:

20170512_100026

„Gdy mówiłam wiersz w szkole – wiedziałam, że mam rywali. Szczęście mi dopisało, bo przeszłam na drugi etap. W gminnym etapie też dobrze mi poszło. Tam też zajęłam pierwsze miejsce. A później były Chlewiska – i znów pierwsze miejsce. Jednak na finale w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach bardzo się bałam. W tym roku moja przygoda tam się skończyła wyróżnieniem. Warto było wziąć udział. Wszystko rozpoczęło się w styczniu, od uczenia się wiersza i prozy. Zakończyło się w czerwcu. Ale naprawdę warto było. Za rok też coś wam opowiem.”

Laur za Kwiaty

czwartek, 22 czerwca, 2017

Powiatowy konkurs plastyczny za nami. Organizatorem było Nadleśnictwo w Siedlcach. Tym razem uczniowie rysowali kwiaty. Taki był temat. Miały być łąkowe, ogrodowe, polne. Wszystkie, które dzieci znają, lubią i chcą zaprezentować.

Ze szkoły na konkurs wyruszyło osiem najlepszych prac: dwie z zerówki i trzy z klas I-III i trzy z klas IV-VI. Miło nam poinformować, że praca Mai Rybak z oddziału przedszkolnego i Kacpra Pypowskiego z klasy II zostały zauważone i docenione przez jury. A oto jak wspomina wyjazd po nagrodę Kacper Pypowski:

„Wyjechałem razem z tatą i siostrą czternastego czerwca do Nadleśnictwa w Siedlcach. Było fajnie! Były tam głowy prawdziwego: jelenia, wiewiórki, łosia, jastrzębia. Widziałem też prace dzieci z innych szkół. Na koniec był słodki poczęstunek. Lubię takie wyjazdy!”.

„Z rodzinnej szuflady”

czwartek, 22 czerwca, 2017

Państwowe Archiwum w Siedlcach podsumowało Wojewódzki Konkurs Historyczny „Z rodzinnej szuflady”. Dnia 9. czerwca 2017 roku wybraliśmy się tam, aby zobaczyć całą galerię prac i odebrać nagrody.  Jeden uczeń naszej szkoły został laureatem tego konkursu, a dwunastu otrzymało wyróżnienie.

Tym razem nagrodę za swoje drzewo genealogiczne odebrał Adam Anusiewicz z kl. II.

Natomiast wyróżnienia zostały przyznane w kategoriach: praca plastyczna i komiks. Otrzymali je wszyscy uczniowie z klasy II:

Dominik Burchart, Mateusz Biernacki, Patryk Cis, Filip Dąbrowski, Amelia Duk, Gabriel Kępkowicz, Patrycja Kotuniak, Wiktoria Krasuska, Kacper Pypowski, Grzegorz Sokołowski, Maciej Sokołowski, Kinga Włodarczyk

A oto w jaki sposób oni sami opisują to wydarzenie i sam proces twórczy:

„Malowałem na formacie A1, leżąc na brzuchu. To była bardzo duża kartka. Myślałem, że nic nie wygram. Ale to była przygoda!”

Grzegorz Sokołowski

„Byliśmy na rozdaniu nagród w Archiwum. Było fajnie! Tam były smakołyki. Dostałem bardzo fajną nagrodę.”

Maciej Sokołowski

„Namalowaliśmy drzewa naszej rodziny. Byliśmy w Archiwum w Siedlcach. Dostaliśmy takie nagrody jak: farby, pastele olejne i suche. Podobało mi się to miejsce. Było dużo wrażeń.”

Dominik Burchart

 „Byliśmy na wycieczce w Archiwum. Był tam poczęstunek. Każdy z naszej klasy dostał wyróżnienie, a Adam dostał piłkę za pierwsze miejsce!”

Filip Dąbrowski

„Gdy rysowałem to drzewo, sądziłem że nie mam szans wygrać. Kartka była taka wielka! To moja pierwsza wygrana. Cieszę się, że mogłem zwiedzić Archiwum Państwowe. Widziałem wiele ciekawych prac.”

Mateusz Biernacki

„Temat pracy był bardzo ciekawy. Rysowałem drzewo genealogiczne mojej rodziny. Nie wiedziałem, że format będzie aż taki wielki. Jestem dumny, że udało mi się skończyć i że dostałem za to dyplom i nagrodę.”

Patryk Cis

„Już drugi raz brałem udział w tym konkursie. I drugi raz wygrałem. Po rozdaniu nagród był słodki poczęstunek. Bardzo podoba mi się to miejsce”.

Adam Anusiewicz

„Wyjechaliśmy z całą klasą do Archiwum do Siedlec. Dostaliśmy różne prezenty, bo nasze prace były wyróżnione. Na koniec był poczęstunek. No i z panią Moniką i Agnieszką poszliśmy na lody! Było fajnie.”

Kinga Włodarczyk

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Dzień rodziny

czwartek, 22 czerwca, 2017

Czy w Krainie Przygód będą naprawdę przygody, które zadowolą i dzieci i dorosłych? Okazuje się, że tak i to w taki sposób, że przekraczają wyobraźnię!

Wszystko zaczęło się od występów dla Kochanych Rodziców.  Teatr klasowy zaprezentował spektakl o tym, jak to w szkole bywa. I wreszcie fantastyczne tory przeszkód do przebycia, trampoliny i „Małpi gaj”. A między czasie przygotowane były konkurencje dla dzieci i rodziców. Dobre odpowiedzi nagradzane były brawami.

A gdy wszyscy opadli z sił, posilili się kiełbaskami z grilla.

Dzień Dziecka

czwartek, 22 czerwca, 2017

Rowerowy Dzień Dziecka

Sprawny rower, plecak pełen pyszności i dobry humor to przepis na wspaniałą wycieczkę rowerową. Drzewa w lesie kłaniały się nisko, widząc jadących drugoklasistów.

Malownicze tereny pod miejscowością Żebrak, piękna polana, były dobrym miejscem na dłuższy postój. Wspólne drugie śniadanie smakowało wyjątkowo. Później tylko gry i zabawy…

Dziękujemy rodzicom, że zawsze jesteście z nami!

Monika Poślada

Zwiedzamy okolicę…

wtorek, 13 czerwca, 2017

Posterunek Policji w Skórcu  był celem wycieczki uczniów klasy III. W pierwszej części spotkania policjanci przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i podczas zabawy w czasie wakacji i nie tylko. Policjanci przypomnieli  podstawowe zasady poruszania się po drodze, omówili najważniejsze zasady, jakich winny przestrzegać w szkole, jak i w czasie wolnym podczas zabawy. W drugiej części spotkania dzieci zwiedziły posterunek oraz zobaczyły sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w czasie służby mieszkańcom gminy Skórzec.
Tradycyjnie największą atrakcję stanowiła możliwość zajęcia miejsca za kierownicą radiowozu.

Uczniowie odwiedzili również przychodnię zdrowia, gdzie oglądali gabinety lekarskie i zabiegowe. Dowiedzieli się również na czym polega praca pielęgniarki w przychodni oraz dlaczego warto dbać o zdrowie.

Na zakończenie wszyscy posilili się w pizzerii, gdzie mogli uczestniczyć w przygotowywaniu pizzy.