Archive for Luty, 2017

Walentynki

poniedziałek, 27 lutego, 2017

Na walentynki zamiast wyznania
Serdeczne podziękowania
za wspólną radość z codzienności
za każdy dzień pełen miłości
za to, że jesteś i dobrze mi z Tobą
jesteś wspaniałą osobą!

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki, ten dzień jest również ważny dla dzieci. Każdy ma potrzebę podzielenia się swoimi uczuciami, dlatego w naszej szkole wieloletnim  walentynkowym zwyczajem, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych, jest poczta walentynkowa.

Od pierwszych dni lutego uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom lub wyrazić słowa szacunku lubianym przez siebie nauczycielom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. 10 lutego – ostatni dzień przed feriami, specjalni listonosze roznieśli korespondencję od klasy do klasy.

Tego dnia kolorem dominującym w naszej szkole był kolor czerwony, uczniowie przynosili ozdoby w kształcie serca, a nawet przyozdabiali klasy.

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” – konkurs

wtorek, 14 lutego, 2017

https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,15958,mpid,3,uid,327948e92383f59c,min,0,nd,1?f=zaproszenie%20na%20konkurs%20plastyczny%20-%20akceptacja%20%281%29.pdf

https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,15958,mpid,4,uid,327948e92383f59c,min,0,nd,1?f=REGULAMIN-WOJ%20.pdf

Bezpieczne ferie

czwartek, 9 lutego, 2017
„Wrzuć do garnka: rozsądku troszeczkę i już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę. Gdy wyobraźni trzy łyżki odliczysz ominiesz górki w pobliżu ulicy. Dodając kubek rozwagi i miodu nie przypniesz sanek do samochodu. Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi, a nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi. Wypij napoju dwie filiżanki resztą poczęstuj wszystkie koleżanki. Przepis wspaniały, działa błyskawicznie, Bawiąc się świetnie zachowasz Zdrowie i Życie”.
   Dnia 8 lutego w naszej szkole Pani Kinga Pypowska przedstawiła prezentację multimedialną na temat „Bezpieczne ferie zimowe” dla uczniów klas O-III. Prezentacja zawierała zasady, o których należy pamiętać podczas zimowych zabaw. Dzieci z uwagą śledziły jej przebieg. Na zakończenie uczniowie z klasy III przedstawiły scenki, dotyczące właściwych i niewłaściwych zachowań na śniegu i lodzie. Zadaniem widzów była ocena danej sytuacji. Dzieci trafnie oceniały przedstawione zachowania.

Bal karnawałowy

sobota, 4 lutego, 2017

Fantazyjnie przystrojony korytarz szkolny, odświętne ubrania, wirujące dzieci i młodzież… karnawał ach karnawał!

 

Jak co roku bal poprowadził Tomasz Skóra i zrobił to na wysokim poziomie. Nic dziwnego. On już wie co uczniowie tej szkoły lubią najbardziej! Skoczna muzyka, wesołe komentarze i zabawne konkurencje zabawowo sportowe z nagrodami.

Słodkie upominki dostali też nasi kolorowi przebierańcy: super bohaterowie i księżniczki, skrzaty itp. Nie zabrakło również świętego z dalekich stron z wielkimi worami pełnymi prezentów.

 

Słowa to zbyt mało by to opisać. Zapraszamy do naszej galerii.

Cyrk w naszej szkole

środa, 1 lutego, 2017

Oto piękne przedstawienie,

występuje cyrk na scenie.

Podskakuje klaun niebieski,

biegną tresowane pieski.

Magik mocno laską trąca

i z cylindra ma zająca.

Oj, udana to zabawa!

Dla artystów wielkie brawa.

 

 

Luty zaczęliśmy pokazowo i objazdowo! W naszej szkole gościł cyrk „Szok” z Ukrainy. Zabawy było tyle, że SZOK!

W zachwyt wprowadzało nas dwoje artystów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając magiczne sztuczki, żonglerkę, szczudlarstwo, popisy akrobatyczne na małym rowerku oraz wiele innych atrakcji. Występowali nie tylko artyści. Do przedstawienia zapraszali też uczniów a nawet pracowników szkoły. Najwięcej radości przyniosły wszystkim występy clowna. Dech w piersiach widowni zaparł występ artystów z ogromnym wężem. Każdy z oglądających mógł go dotknąć, a kilkoro śmiałków nawet trzymało go na rękach.

To było niezwykle „szokujące” przeżycie!

Dzień Babci i Dziadka

środa, 1 lutego, 2017

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.

 

W tych laurkach, obok kwiatów, wnukowie zanieśli babciom i dziadkom zaproszenia do naszej szkoły na wielką uroczystość.

Na stałe Dni  Babci i Dziadka zapisały się w kalendarzu 21 i 22 stycznia. My zaś świętowaliśmy wspólnie tę uroczystość 24 stycznia. Z tej miłej okazji spieszyły Babcie i Dziadkowie do swoich wnuków by wysłuchać życzeń, wspólnie z nimi pobawić się. Dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego, w podziękowaniu za miłość  jaką dają Babcie i Dziadkowie na  co dzień, pod opieką nauczycieli przygotowały wspaniałe występy artystyczne  ze  śpiewem, tańcem i muzyką. Dzieci wręczyły przybyłym gościom  własnoręcznie  wykonane  upominki.

Babcie i Dziadkowie nie zawiedli swoich pociech i przybyli bardzo licznie.