Archive for Grudzień, 2016

Dyplomy i statuetki rozdane w szkolnym konkursie plastyczno- technicznym „Ozdoby świąteczne”

piątek, 23 grudnia, 2016

20 grudnia, w naszej szkole, na zebraniu rodzicielskim pan dyrektor Benon Kukla oraz pani Monika Poślada wręczyli zasłużone dyplomy i statuetki rodzinom, które wygrały w szkolnym konkursie plastyczno- technicznym „ Ozdoby świąteczne”.

Dwudziestu rodzinom złożono gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

Spotkania wigilijne w naszej szkole

środa, 21 grudnia, 2016

Wigilia z udziałem rodziców w klasie II

Przybycie rodziców na jasełka klasowe było ogromną motywacją dla uczniów, aby pokazać swoje zdolności aktorskie. Przedstawienie pt. „Potrzebny jest ktoś do pilnowania Jezuska” w reżyserii pani Moniki Poślady oraz oprawie muzycznej pani Agnieszki Kulik zaciekawiło a zarazem rozbawiło widownię.

Maryja poszukiwała zwierząt do pilnowania synka. Zjawiały się różne, leśne zwierzęta, ale żadne z nich nie nadawało się do tej trudnej pracy. Wół z osłem byli pracowici, więc Maryja wzięła ich na służbę. Zło w tej opowieści zostało ukarane, a dobro wynagrodzone. Motywy anioła i diabła przeplatały następujące po sobie sceny i wprowadzały dynamikę w inscenizacji. Kolęda „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu dzieci i rodziców uśpiła małego Jezuska.

Troszkę poezji o świętach zmieniło nastrój. Na koniec artystycznych prezentacji uczniowie zaśpiewali piosenkę z improwizacją ruchową pt. „Dziadzio Mikołaj”.

Quiz bożonarodzeniowy „Rodzice kontra dzieciaki” wprowadził wesołą atmosferę. Pierwsza była runda „Pytania i odpowiedzi”, potem druga „Kalambury pantomimiczne”. Każdej z drużyn zależało na wygranej. Zabawie towarzyszyły emocje, wrzawa… Po podsumowaniu punktacji można stwierdzić „Dzieciaki górą!”. Za wygraną otrzymały gromkie brawa od swoich rodziców.

Biały obrus, sianko, opłatek,  kolędy, wiele serdecznych życzeń, wspólny poczęstunek, wesołe zabawy… i miły nastrój być może zapadnie na długo wszystkim w pamięci.

Bardzo dziękujemy rodzicom, że znaleźli czas, by wspólnie świętować ze swoimi pociechami i zobaczyć, jak rozwijają w szkole swoje talenty.

Wigilia Czterech Pokoleń

środa, 21 grudnia, 2016

Dnia 16 XII 16r. w Gimnazjum w Skórcu odbyła się już po raz dziesiąty „Wigilia Czterech Pokoleń”. Wzięli w niej liczny udział Mieszkańcy Gminy Skórzec oraz zaproszeni Goście.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zadbali o to m.in. uczniowie z naszej szkoły należący do zespołu „Okarynki” prowadzonego przez pana Dariusza Marosa. Swoim śpiewem przywołali magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.

Zaprezentowali oni zgromadzonej publiczności kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”,”Przybieżeli do Betlejem”, „Oj, maluśki, maluśki” oraz pastorałkę: „Jest taki dzień”. Występy „Okarynek” uświetniła kolęda „Gdy śliczna Panna” zaśpiewana przez panią Annę Dziewulską z akompaniamentem pana Dariusza Marosa.

Festiwal Świątecznej Piosenki anglojęzycznej

środa, 21 grudnia, 2016

Dnia 13 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Świątecznej Piosenki anglojęzycznej pod opieką nauczyciela języka angielskiego- Panią Elżbietą Kluczek. Podczas występu zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas.

 

Klasa I i Zerówka z piosenką – We wish you a Merry Christmas

Klasa II – Jingle bells

Klasa III- Christmas time

Klasa IV- Last Christmas

Klasa V- Merry Christmas everyone

Klasa VI- All I want for Christmas

 

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w koncercie, było wzruszająco i uroczyście, ale to już taki kolędy czas i czar Świąt Bożego Narodzenia.

W podziękowaniu za występ każdy z uczniów otrzymał słodki upominek, a

ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trudy przygotowań do koncertu.

Dziękujemy

Kiermasz charytatywny

sobota, 17 grudnia, 2016

14 grudnia w naszej szkole ruszył świąteczny kiermasz charytatywny, który będzie trwał do 19 grudnia. Znalazły się na nim ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i ich rodziny (na szkolnym konkursie plastyczno-technicznym pod hasłem „Ozdoby świąteczne”), pracowników szkoły oraz gotowe wyroby i słodycze. Otwarcia kiermaszu dokonały Panie Monika Poślada, Agnieszka Kulik oraz Pani Edyta Zadrożna – opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

20161215_101201[1]   20161215_100818[1]

Etiuda muzyczno-ruchowa w wykonaniu teatru „FANTAZJA” w reżyserii Pani Moniki Poślady wprowadziła w temat niepełnosprawności. Krótka opowieść, która wydarzyła się na przejściu dla pieszych i późniejsze jej konsekwencje, uświadomiły wszystkim, że jedna chwila może zmienić życie człowieka i jego rodziny. Historia zakończyła się słowami „Gdyby tak można było cofnąć czas…”

20161215_102009[1]

W dniu kiermaszu sprzedawane były zdjęcia fotograficzne. Pomysłodawcą była Pani Edyta Zadrożna natomiast wykonaniem ich (we współpracy z innymi nauczycielami) oraz obróbką zajęła się Pani Agnieszka Kulik. Ciekawe przebrania i rekwizyty zachęciły dzieci do pozowania a potem do kupienia pamiątkowego zdjęcia. Oczywiście cel był jeden, niesienie pomocy potrzebującemu Adamowi.

Dziękujemy firmie fotograficznej Foto-Cabaj za wykonanie zdjęć i przyłączenie się do naszej akcji charytatywnej. Wszystkim współtwórcom organizacji kiermaszu dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do uczennic z klasy VI, które zajmowały się sprzedażą ozdób.

Konkurs techniczno – plastyczny „Ozdoby świąteczne”

sobota, 17 grudnia, 2016

Dużym zainteresowaniem cieszył się ogłoszony na początku grudnia szkolny konkurs plastyczno-techniczny pt. „Ozdoby świąteczne”. Przyszedł czas na jego podsumowanie i ogłoszenie wyników. Nad przebiegiem konkursu cały czas czuwała Pani Monika Poślada we współpracy z Panią Agnieszką Kulik. W konkursie wzięło udział aż 41 rodzin, a zgromadzonych prac było 188 – oryginalnych, pomysłowych, starannych, o różnych wymiarach, wykonanych ciekawymi technikami.

Prace oceniała komisja w składzie:

 1. Benon Kukla – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stanach
 2. Zdzisław Dziewulski – sołtys wsi Dąbrówka Stany
 3. Marzena Klementowicz – przedstawicielka Rady Rodziców
 4. Monika Krasuska – przedstawicielka Rady Rodziców
 5. Izabela Sadokierska – nauczycielka
 6. Agnieszka Kulik – nauczycielka
 7. Monika Poślada – nauczycielka

Należy wspomnieć, iż zaangażowanie rodzin było wspaniałe. Prace napływały sukcesywnie. Po dokonaniu oceny zostały wycenione, a następnie wystawione do sprzedaży na szkolnym kiermaszu charytatywnym. Z każdej klasy wygrały 3 rodziny, które uzyskały największą liczbę punktów. Ocenianie ozdób nie należało do łatwych. Członkowie komisji przy wyborze prac kierowali się oryginalnością, pracochłonnością, pomysłowością, estetyką, kolorystyką oraz zaangażowaniem rodzin i wrażeniem własnym.

Oto laureaci, zdobywcy dyplomów i statuetek, które zostaną wręczone na Zebraniu Rodzicielskim w dniu 20.12.2016r.

Klasa 0

 1. Rodzina państwa Cudnych
 2. Rodzina państwa Cabajów
 3. Rodzina państwa Krasuskich

Klasa I

 1. Rodzina państwa Strzalińskich
 2. Rodzina państwa Chmielewskich
 3. Rodzina państwa Dziewulskich

Klasa II

 1. Rodzina państwa Burchartów
 2. Rodzina państwa Sokołowskich
 3. Rodzina państwa Dąbrowskich

Klasa III

 1. Rodzina państwa Izdebskich
 2. Rodzina państwa Guzków
 3. Rodzina państwa Biernackich

Klasa IV

 1. Rodzina państwa Jastrzębskich
 2. Rodzina Państwa Bulików

Klasa V

 1. Rodzina państwa Jastrzębskich
 2. Rodzina Państwa Klusków
 3. Rodzina państwa Walasów

Klasa VI

 1. Rodzina Państwa Bulików
 2. Rodzina Państwa Magdziaków
 3. Rodzina państwa Kotuniaków

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i współpracę. Wierzymy, że wspólne, rodzinne tworzenie przyczyniło się do wyzwolenia pozytywnych emocji i doznań.

Mamy nagrody

sobota, 17 grudnia, 2016

 13 grudnia w Siedlcach, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, spotkali się laureaci konkursu plastycznego pt. „Kartka bożonarodzeniowa”.

2016_12130017

Spośród 380 kartek z 36 placówek oraz prac indywidualnych uczestników, komisja złożona z historyka sztuki i artystów plastyków, wybierała czołowe miejsca oraz wyróżnienia. Z naszej szkoły Pani Monika Poślada wyłoniła i wysłała 10 prac, z których jej uczeń Gabriel Kępkowicz z klasy II zdobył III miejsce za oryginalnie wykonaną pocztówkę świąteczną metodą graficzną. To nie pierwszy raz, kiedy ten chłopiec zdobywa sukcesy. Gratulujemy uczniowi i jego rodzinie! Życzymy powodzenia w twórczym działaniu.

Specjalne gratulacje na apelu szkolnym złożył Gabrysiowi dyrektor szkoły pan Benon Kukla.

Internetowy konkurs matematyczny

czwartek, 15 grudnia, 2016

image015

Regulamin VI edycji Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl

Ubieramy choinkę

czwartek, 15 grudnia, 2016

Dnia 2 grudnia na dolnym korytarzu naszej szkoły stanęła pięknie przystrojona choinka. Uczniowie bardzo zaangażowali się w ubieranie bożonarodzeniowego drzewka. Każdy miał okazję powiesić wybraną przez siebie ozdobę. Już po chwili zrobiło się świątecznie, a choinka zabłysła pełna światełek i kolorowych bombek. Efekt końcowy okazał się znakomity.

Mikołajki drugiej klasy

niedziela, 4 grudnia, 2016

Zamiast tradycyjnych zabawek: lalek, samochodów czy pluszaków… dzieci z klasy II otrzymały od swoich rodziców mikołajkowy upominek w postaci wyjazdu na musical wyreżyserowany przez Panią Iwonę Orzełowską pt. „Selfie z Alicją w Krainie Czarów”. Współczesna opowieść ukazała uczniom, że przesadne używanie komputera czy telefonu komórkowego może mieć zgubne skutki dla psychiki dziecka. Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, efektów multimedialnych oraz rozwiązań scenicznych. Nie omieszkali zrobienia kilku fotek z głównymi bohaterami.

20161130_103157

Pobyt w Parku Wodnym to kolejna miła atrakcja a zwłaszcza dla tych, którzy znaleźli się tu pierwszy raz. „Pierwsze koty za płoty” … ale byli też i tacy, co pływali jak ryby. Stracone kalorie na basenie zostały uzupełnione w McDonald`s.

20161130_123849

Miło było… i na długo zapadnie ten wyjazd w pamięci. Dziękujemy Wam rodzice za ten prezent!