Archive for Październik, 2016

Apel Papieski

czwartek, 20 października, 2016

19 października w naszej szkole przeżywaliśmy apel  upamiętniający postać Jana Pawła II z okazji XVI Dnia Papieskiego. Apel ten przygotowali uczniowie klasy VI razem z p. Katechetką Izabelą Sadokierską.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był  pod  hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia” .

Brzechwa na dywaniku u Pani Dyrektor

poniedziałek, 17 października, 2016

Rytm życia wyznaczony jest, w pewnej mierze, kalendarzowym biegiem. Szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych rocznic i świąt. Niewątpliwie należy do nich DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

Z tej okazji uczniowie chcieli podziękować Dyrektorowi, Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi za trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie. Specjalnie dla nich prezentowali swoje talenty podczas humorystyczno-artystycznego występu pt. „Brzechwa na dywaniku u pani dyrektor”. Na koniec skierowali do nich podziękowania specjalnie dla nich napisaną piosenką. Uroczystość przygotowały klasy: II i V pod okiem pań: Agnieszki Kulik i Moniki Poślady.

DSCF2696

Na koniec uczniowie wręczyli wszystkim obecnym pracownikom szkoły symboliczne kwiaty i… przygotowane przez uczniów klasy II świnki skarbonki „na marzenia”.

Ciekawych zapraszamy jak zwykle do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

czwartek, 13 października, 2016

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty

Rozumny wychowawca nie dąsa się, że nie rozumie dziecka, ale rozmyśla, poszukuje, wypytuje dzieci. One go pouczą, by ich nie urażał zbyt dotkliwie – byle chciał się uczyć – to myśl pedagogiczna wybitnego Janusza Korczaka, która do dziś wspaniale charakteryzuje rolę nauczyciela.

Nauczyciel jest przewodnikiem dla młodych ludzi – nie tylko przekazuje wiedzę, ale także, a może przede wszystkim, przygotowuje swoich podopiecznych do dojrzałego życia. Pomaga kształtować ich wartości, ucząc uczciwości, szacunku, tolerancji. Wspiera w trudnym okresie dorastania, budując wzajemne relacje oparte na partnerstwie i zaufaniu. Szczególnie odpowiedzialne i ważne zadanie spoczywa na Państwu dziś – w czasach kiedy przychodzi nam zmierzyć się z problemem akceptacji dla odmiennych narodowości, języków, kultur, wyznań i poglądów. Pamiętajmy i uczmy od jak najmłodszych lat, że każdy człowiek ma przyrodzoną i niezbywalną godność, która jest źródłem jego praw i wolności. Godność człowieka nie jest uzależniona od stopnia wykształcenia, od posiadanej wiedzy czy umiejętności, jest wartością przynależną każdemu, niezależnie od wieku, koloru skóry, kraju pochodzenia, czy wyznawanych wartości.

Wiem, że Państwa praca nie zawsze jest łatwa, wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń, ale nie brakuje pedagogów, którzy z wielkim sercem i oddaniem wypełniają swoją nauczycielską misję. Nie tylko odnoszą znakomite wyniki pedagogiczno-wychowawcze, ale przede wszystkim mają osobowość, są przyjaciółmi uczniów, potrafią zarazić swoją pasją i zaangażowaniem.

Dziękuję Państwu za tę pracę, za trud kształcenia i wychowania podejmowany każdego dnia. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę, by nie zabrakło Państwu pasji i determinacji w pracy z młodzieżą, by szkoła była nie tylko miejscem pracy, a przestrzenią dla rozwoju własnego i Państwa podopiecznych.

Rzecznik Praw Dziecka

Marek Michalak

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

sobota, 1 października, 2016

logo_pl

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, między innymi w Rosji, Kanadzie, Ukrainie, USA i wielu innych krajach (World Multiplication Table Day), odbywający się zawsze w ostatni piątek września.

W tym roku do akcji zgłosiło się 2,977 szkół! Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji po raz pierwszy i na pewno nie ostatni!

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia poprzez wspólną zabawę i zdrową rywalizację. Uczniowie klas III-VI, którzy zdążyli o niej zapomnieć po długich wakacjach, mają okazję nadrobić te zaległości. Przy okazji uświadamiają sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

DSCF2513

Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale pana Dyrektora Szkoły Benona Kukli, który otworzył ten  wyjątkowy  dzień. Na terenie naszej szkoły działał patrol egzaminacyjny, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VI. Ponieważ akcja odbywała się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” – to właśnie uczniowie klasy III:Zuzanna Guzek, Aneta Włodarczyk, Jakub Całka, Bartosz Izdebski, wspierani przez nauczycielki: Annę Młynarczyk i Edytę Zadrożną egzaminowali starszych kolegów. Uczniowie losowali zestawy i w ciągu trzech minut rozwiązywali pięć wylosowanych przykładów. Łącznie przepytanych było około 38 uczniów.

DSCF2533

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.