Archive for Sierpień, 2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

środa, 3 sierpnia, 2016

Wręczono świadectwa

24 czerwca 2016 roku o godzinie 9.30 odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016, w której wzięli udział uczniowie klas 0 – VI, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Obecnością swoją zaszczycili również Pani Elwira Murawiec oraz Pan Wójt Stanisław Kaliński, który osobiście wręczył pamiatkową statuetkę dla najlepszego absolwenta – uczennicy Aleksandrze Adamek oraz nagrodę i stypendium Wójta Gminy Skórzec dla uczniów wybitnie uzdolnionych i udzielających się nie tylko na forum szkoły, którą otrzymała Iza Włodarczyk. Podziękował również za pracę i naukę uczniom i nauczycielom i jednocześnie życzył wszystkim wspaniałych wakacji.
Następnie Pan Dyrektor nagrodził wyróżnionych uczniów klas 0 – III, po nich uczniów klas IV – VI . Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali nagrodę książkową.
Po oficjalnej ceremonii zakończenia roku szkolnego, uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania z wychowawcą. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Po ciężkiej i wytężonej  pracy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji.

Talenty naszej szkoły

środa, 3 sierpnia, 2016

Skórzec – nasza mała ojczyzna

środa, 3 sierpnia, 2016

Zwiedzamy najbliższą okolicę

15 czerwca 2016 roku uczniowie klasy II wybrali się do Skórca. Odwiedzili Urząd Gminy, gdzie przewodnikiem była Sekretarz Gminy Pani Anna Kamińska, która opowiedziała o pracy urzędników oraz przedstawiła historię herbu gminy Skórzec. Następnie dzieci spacerowały w pięknym ogrodzie księży Marianów. Potem był konkurs plastyczny, pizza i lody. Przedstawiamy nasze zdjęcie grupowe, aby zobaczyć więcej zdjęć zapraszamy do zakładki szkoły Galeria.

IMG_20160615_105516

Magiczne ogrody

środa, 3 sierpnia, 2016

22 czerwca 2016 roku wyjazd do

Magicznych Ogrodów koło Janowca

Do krain Magicznych Ogrodów można dotrzeć wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni, pachnących kwiatów, zieleni. Aleje spacerowe przecinają tereny, z setkami gatunków roślin – kwiatów, krzewów idrzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż, piwonii czy lilaków.

Wędrowaliśmy po wspaniałej baśniowej krainie, gdzie wśród drzew, kwitnących krzewów oraz przepięknych róż gdzie mieszkają olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe i włochate Mordole i dzielne Krasnoludy.

Widzieliśmy dom Czarodzieja oraz Marchewkowe Pole, gdzie marchewki są większe od ludzi. Ile dzieci potrzeba, żeby je objąć? Widzieliśmy też Robankowe Wzgórze, smoczy plac zabaw i Krasnoludzki Gród, ale największe wrażenie na wszystkich zrobiło Mroczysko.

Byliśmy na linowym placu zabaw oraz potężnej zjeżdżalni. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

Może wybierzemy się za rok!!??

IMG_20160622_150228

Więcej zdjęć w zakładce szkoły Galeria.

Dzień Dziecka w naszej szkole

środa, 3 sierpnia, 2016

Pierwszego czerwca w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pogoda nam dopisała, więc świętowaliśmy od samego rana na świeżym powietrzu.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i z klas I – III spędzały czas ze swoimi wychowawczyniami. Grały w gry planszowe i zręcznościowe, bawiły się, a także …malowały w plenerze! Tę radosną twórczość nadzorowały i udzielały cennych wskazówek  pani Monika Poślada i pani Agnieszka Kulik. Nie zabrakło również tego, co chłopcy lubią najbardziej, czyli oczywiście meczu!!! Pod bacznym sędziowskim okiem pani Małgorzaty Bruśniak i pani Agnieszki Rymuzy zmierzyli się ze sobą reprezentanci klas I-VI. Dodatkową atrakcją były pieczone kiełbaski, lody, słodycze, a nawet gofry upieczone przez panie z zerówki – panią Bernadettą Pypowską i panią Renatę Pliszkę.

Nam, czyli starszym klasom, też nie brakowało rozrywki. Zadbaliśmy o to wraz ze swoją wychowawczynią – panią Edytą Zadrożną. Wspólną zabawę zaczęliśmy od podchodów. Przygotowaliśmy mapki, oznakowaliśmy drogę strzałkami i wytyczyliśmy miejsca z ukrytymi karteczkami, na których były zapisane zadania do wykonania. Następnymi konkurencjami, w których można było rozwijać swoją tężyznę fizyczną, były: przeciąganie liny, rzuty piłeczkami do tarczy oraz skakanie na skakance. Pomyśleliśmy też o rozrywce intelektualnej. Dla młodszych klas przygotowaliśmy zagadki, zaś dla starszych quizy. Chętnych do wspólnej zabawy było co niemiara, a śmiechu jeszcze więcej!!!

Już nie możemy się doczekać kolejnej imprezy z okazji Dnia Dziecka. Szkoda, że to dopiero za rok i niestety już bez udziału klasy szóstej, która odchodzi do gimnazjum.