Archive for Lipiec, 2016

Magia fizyki

wtorek, 26 lipca, 2016

Moja mama czarodziejka

Nasi rodzice wykonują różne interesujące zawody. Postanowiliśmy zapraszać ich do naszej szkoły, aby opowiedzieli nam o nich.

Pierwszą, która odpowiedziała na nasze zaproszenie i chętnie podzieliła się swoimi doświadczeniami i pasją była Renata Włodarczyk, mama trzech uczennic z naszej szkoły: Izy, Anety i Kingi. Pani Renata jest nauczycielem fizyki w gimnazjum. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowała to, czym zajmuje się na co dzień. Pokazała nam proste doświadczenia, opisując je. A wszystko to było Magią!

Pani Włodarczyk mówiła, że kiedy kieliszek napełniony wodą śpiewa to znaczy, że fala działa niewidoczna dla oka fala dźwiękowa. Magnesy neodynamowe są najsilniejsze. Aby w słoiku latał motylek z folii trzeba jeszcze mieć metalową rurkę – „Ten przyrząd zrobili gimnazjaliści, moi uczniowie” – z dumą dodała mama. Pokazując maszynę elektrostatyczną, która robi burzę przypominała, że piorun zawsze strzela w najwyższy punkt, więc należy zejść z roweru i przykucnąć. Grafit, ten w ołówku przewodzi prąd, dlatego może wpływać na piłeczkę do tenisa stołowego. Jako czarodziejka mama Renata musiała mieć ze sobą asystentów, w których z radością wcielali się, oglądający pokaz uczniowie z klas „0” , I-III.

Zaprezentowane doświadczenia dały do zrozumienia uczniom, że wiedza pomaga zrozumieć otaczający świat, więc wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że w przyszłości chcą być nauczycielami fizyki. Bo zawód nauczyciela jest jednak ciekawy.

20160520_084240

Pani Renata powiedziała, że bardzo cieszy się, że mogła zainteresować swoim zawodem, a może i zarazić swoją pasją, ale jednocześnie opowiedziała, że drogą do osiągnięcia celu jakim jest zawód nauczyciela fizyki jest: nauka, nauka i jeszcze raz nauka.

Więcej zdjęć z zakładce szkoły Galeria.

Wycieczka na Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA

wtorek, 26 lipca, 2016

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA dobiega końca. Klasa I wybrała się śladami „FANTAZJI” by kibicować starszym kolegom i wychowawczymi – pani Monice Pośladzie.

To był dzień pełen emocji i wrażeń. Wszyscy byliśmy zaskoczeni tak wysokim poziomem prezentowanych przedstawień: i uczniowie i nasze klasowe mamy – Anna Burchart, Anna Sokołowska, które tego dnia zgodziły się matkować całej klasie. I chociaż uważamy, że nasz teatr jest najlepszy, trochę baliśmy się o niego, czy jury nie pomyli się i wystarczająco dobrze go oceni.

Chociaż drugie miejsce jest godnym i zaszczytnym dla nas „FANTAZJA” jest na pierwszym miejscu! Po prostu THE BEST.

Kulturomaniak w Mrozach

wtorek, 26 lipca, 2016

Znów pokazali, że są najlepsi! A gra sceniczna jest dla nich przygodą i zabawą. „Fantazja” i jej fantastyczni artyści z Mrozów przywieźli nagrodę rzeczową za zaszczytne pierwsze miejsce. Zdobyli je podczas Jubileuszowego X Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2016. Gratulujemy uczniom i pani reżyser Monice Pośladzie!

Przypominamy, że w skład grupy teatralnej wchodzą uczniowie z kl. IV: Karolina Całka, Weronika Niedziałek, Patrycja Zarzycka, Katarzyna Jastrzębska, Dominika Magdziak, Krystian Kiełczykowski i Mikołaj Kołodziejski.

Gra sceniczna jest dla młodych aktorów przygodą również dlatego, że prócz sprawdzania swoich umiejętności, mają również okazję do poznawania gwiazd estrady. Tak było tym razem. W skład jury weszła wielka gwiazda: aktorka, piosenkarka Ewa Błaszczyk.

Pani Ewa nie tylko oceniała nas, ale również specjalnie dla nas zaśpiewała! Zdobyliśmy nawet autograf.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

wtorek, 26 lipca, 2016

Wspaniała pogoda i dobre towarzystwo… to wystarczy żeby się dobrze bawić. 9 maja tak właśnie było, byliśmy na zorganizowanej przez panią Annę Młynarczyk wycieczce do Kazimierza Dolnego. Pod przewodnictwem Pana Eugeniusza oraz pod opieką pani Anny Młynarczyk, pani Bożeny Biegun i pana Dariusza Marosa zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.

Byliśmy w ruinach zamku, który powstał za panowania Kazimierza Wielkiego, wspięliśmy się na górę Trzech Krzyży i podziwialiśmy panoramę miasta, najodważniejsi weszli na basztę, z której mogli podziwiać piękne widoki, płynęliśmy również statkiem po Wiśle oraz jechaliśmy meleksami i przeszliśmy przez wąwóz Korzeniowy Dół na koniec mieliśmy jeszcze czas na drobne zakupy. Mnóstwo atrakcji i wrażeń, a wszystko w jeden dzień.Kazimierz 2016 112To nasze zdjęcie grupowe. Dla zainteresowanych więcej zdjęć z naszej wycieczki w zakładce Galeria.