Archive for Marzec, 2016

Wycieczka klas IV – VI do Siedlec

czwartek, 31 marca, 2016

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

wtorek, 22 marca, 2016

16 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Inscenizację pt.: „Nasza klasa” przygotowała pani Monika Poślada a taniec do tego przedstawienia opracowała pani Anna Kruk. Po uroczystej akademii, uczniowie złożyli przed Panem Dyrektorem ślubowanie, że będą szanować książki i o nie się troszczyć… Następnie zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i mogli sobie wybrać zakładkę do książki wykonaną przez panią Bożenę Biegun.

Pierwsza pomoc przedmedyczna i prelekcja na temat uzależnień

środa, 9 marca, 2016

Uzależnienie (nałóg) – to silne pragnienie zażywania konkretnych środków, bądź wykonywania jakiejś czynności. Rodzajów uzależnień jest wiele.Żeby wyjść z uzależnienia należy udać się na terapię. Istnieją ośrodki terapeutyczne: zamknięte i otwarte, które pomagają wyjść z nałogu. W takich sytuacjach warto jest prosić bliskie osoby o pomoc. Wsparcie i obecność bliskich jest niezwykle ważne w leczeniu z uzależniania.

Każdemu wypadkowi towarzyszy atmosfera zdenerwowania i grozy. Skuteczne i sprawne działanie osób przystępujących do udzielania pierwszej pomocy jest zależne od wiary we własne umiejętności i od opanowania. Bierne oczekiwanie na przybycie karetki pogotowia ratunkowego jest niewłaściwe, gdyż do czasu jej przybycia może nastąpić zgon poszkodowanego z powodu tak pospolitej przyczyny, jak uduszenia się z powodu zatkania dróg oddechowych zapadniętym językiem, czy też krwotoku łatwego do opanowania.

Nigdy nie wiemy co w życiu może się zdarzyć dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły Pana, który wygłosił prelekcję na temat uzależnień oraz pokazał nam jak zachować się w tych trudnych wydarzeniach, nauczyliśmy się jak układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz mieliśmy możliwość wykonania zabiegu resuscytacyjnego na fantomie.

Zelektryzowani – żywa lekcja przyrody

środa, 2 marca, 2016

W listopadzie w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń fizyko – chemicznych prowadzone w formie humorystycznych scenek. Odbyliśmy zwariowaną i wesołą podróż po świecie substancji, przemian chemicznych i procesów fizycznych oraz oddziaływania elektrycznego i magnetycznego. Odważni śmiałkowie mogli sami rozpalić ogień na własnej dłoni … i nie oparzyć się, a także sprawdzić działanie pola magnetycznego. Wszystkie prezentowane pokazy poszerzyły wiedzę uczniów i rozbudziły ciekawość przyrodniczą.

Cyrk w naszej szkole

wtorek, 1 marca, 2016

3 listopada odwiedził naszą szkołę cyrk, uczniowie mieli okazję podziwiać popisy cyrkowców, wziąć na ramiona węża i wytresować psa. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie brali czynny udział w zabawie.